«العرب»: «عبدالمهدی» تحت فشار شدید حشد الشعبی برای خریداری سامانه دفاعی اس-400

یک مقام آگاه به روزنامه «العرب» خبر داد که نیروهای حشد الشعبی نخست وزیر عراق را برای خرید سامانه اس-400 از روسیه تحت فشار قرار داده اند.

میدل ایست نیوز: یک مقام آگاه در دفتر نخست وزیر عراق خبر داد که نیروهای وابسته به ایران در حشد الشعبی نخست وزیر عراق را برای آغاز مذاکره جهت خرید سامانه دفاعی اس 400 روسیه تحت فشار قرار داده اند.

روزنامه «العرب» با انتشار گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که در پی ملغی شدن همه مجوزهای پرواز نظامی در آسمان عراق و منوط کردن هر پروازی به اجازه نخست وزیر عراق، نیروهای حشد الشعبی تلاش های گسترده ای را برای واداشتن عبدالمهدی به خرید سامانه دفاع هوایی جهت تضمین حاکمیت عراق بر آسمانش آغاز کرده اند.

براساس این گزارش، نیروهای حشد از نفوذ «ابوجهاد الهاشمی» مدیر دفتر نخست وزیر و از سران مجلس اعلای اسلامی عراق را که از نزدیکان ایران شمرده می شود برای متقاعد کردن عبدالمهدی به خرید سامانه دفاعی اس 400 استفاده کرده اند.

این روزنامه به نقل از این منابع تأکید کرده که هدف این گروه ها از این کار آن است که هم نفوذ ایران را در عراق تقویت کنند و هم خشم و حساسیت ایالات متحده را برانگیزند.

یک تحلیلگر سیاسی عراقی نیز به این روزنامه گفته که بی تردید چنین اقدامی ازجانب عراق با وتوی امریکا مواجه خواهد شد و افزوده که این تلاش ها ازجانب ایران هدایت می شود.

پیش از این اخباری درباره دست داشتن اسرائیل در بمباران چند مرکز نظامی تابع نیروهای وابسته به ایران در عراق منتشر شده بود. اسرائیل پیش از این گفته بود که اجازه نمی دهد ایران از خاک کشورهای دیگر امنیت اسرائیل را با خطر مواجه کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العرب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا