سابقه موج‌سواری جریان صدر بر اعتراضات مردمی

« أحمد عبد الساده»، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای عراقی در مطلبی کوتاه به سابقه موج‌سواری جریان صدر بر اعتراضات مردمی و بهره‌برداری سیاسی از آن پرداخت.

میدل ایست نیوز: « أحمد عبد الساده»، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای عراقی در مطلبی کوتاه به سابقه موج‌سواری جریان صدر بر اعتراضات مردمی و بهره‌برداری سیاسی از آن پرداخت.

وی می نویسد» جریان صدر در سال 2015 میلادی بر موج اعتراضات سوار شد ودر نتیجه آن توانست 54 کرسی پارلمانی به دست آورد.

این جریان در سال 2018 میلادی هم با موج‌سواری بر روی اعتراضات استان بصره توانست علاوه بر دبیرکلی هیات وزرا، 4 وزراتخانه دولت را تصاحب کند.

جریان صدر اکنون تنها با یک هدف بر موج اعتراضات و تظاهرات کنونی سوار شده است که آن، دستیابی به منصب نخست‌وزیری عراق است.

این جریان در حالی به آتش‌بیار تظاهرات این روزهای عراق تبدیل شده است که خود از حامیان اصلی تشکیل دولت عبدالمهدی بود و بیشترین سهم را از کیک قدرت در دولت کنونی به خود اختصاص داده است.

به نظر می رسد این جریان برای اینکه در آتش اعتراضات مردمی از ناکارآمدی دولت در خدمات‌رسانی قابل توجه خود را دور سازد، رندانه خود را در کنار معترضان وارد کرده و حتی جلوتر از معترضان مردمی فریاد برکناری دولتی را سر می دهد که خود بیشترین سهم را در آن تصاحب کرده است، اکنون نیز برای پیشبرد اهداف خود، در برابر دولت خودساخته ردای اپوزیسیون را بر تن کرده است، ردایی که بر تن جریان صدر بسیار ناموزون جلوه می کند.

همچنین بخوانید

فرافکنی سید مقتدی صدر!

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن