بیانیه حشد و عصائب علیه اتهامات درباره واردات گاز اشک آور و ربودن یک مقام وزارت کشور

الحشد الشعبی و عصائب اهل الحق در بیانیه های جداگانه به شایعات مطرح شده علیه خود واکنش نشان دادند.

میدل ایست نیوز: گروه «عصائب اهل الحق» و دفتر رسانه ای الحشد الشعبی با انتشار بیانیه هایی نسبت به اتهامات مطرح شده علیه خود درباره دست داشتن در سرکوب تظاهرات مردم و ربایش رئیس پژوهشگاه بهبود امنیتی وزارت کشور عراق واکنش نشان دادند.

در بیانیه حشد الشعبی آمده که «برخی رسانه ها با انتشار سندی جعلی مدعی شده اند که الحشد الشعبی گاز اشک آور وارد کرده در حالی که این سند فاقد هرگونه نشانه یا مهر حشد است».

در این بیانیه آمده که این سند در راستای حملاتی است که نهادهای بین المللی که کارشان دخالت در امور داخلی عراق است علیه الحشد الشعبی پیش گرفته اند.

عصائب اهل الحق نیز در بیانیه خود اقدام شبکه های «الحره» و «ان آر تی» را افتادن به حضیض حرفه ای خوانده و تأکید کرده که این شبکه ها چند وقتی است که تبلیغات علیه مرجعیت و حشد و ارزش های اجتماعی را آغاز کرده و مردم را به خشونت و آشوبگری وامی دارند.

این گروه شبه نظامی افزوده که این شبکه ها از یک جا تأمین مالی می شوند و هدفشان به روشنی قلب حقیقت در چارچوب پروژه ای کثیف برای رسیدن به اهدافی سیاسی است و تأکید کرده که از سازوکارهای قانونی علیه این دو شبکه استفاده خواهد کرد.

شبکه الحره امروز به نقل از منبعی آگاه در وزارت کشور عراق خبر داد که تحقیقات نشان داده که ربوده شدن «یاسر عبدالجبار»، رئیس پژوهشگاه بهبود امنیتی وزارت کشور عراق کار عصائب اهل الحق بوده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن