«برهم صالح»: نخست وزیر آتی باید از مقبولیت مردمی برخوردار باشد

«برهم صالح»، رئیس جمهور عراق امروز در کاخ السلام بغداد با روسای برخی دانشگاه‌ها و سندیکاها، استادان و فعالان مردمی دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق امروز در کاخ السلام بغداد با روسای برخی دانشگاه‌ها و سندیکاها، استادان و فعالان مردمی دیدار کرد.

در این دیدار، درخصوص وضعیت کنونی عراق و تلاش‌های صورت گرفته برای معرفی نخست وزیر دولت موقت در چارچوب زمان‌بندی و سازوکار قانون اساسی رایزنی و بر اهمیت حضور نخبه‌های مختلف در تعیین‌تکلیف گزینه‌ای ملی برای نخست وزیری دولت موقت تاکید و اعلام شد اساسی‌ترین وظیفه دولت موقت، انجام اصلاحات و آماده‌سازی شرایط برای برگزاری انتخابات سالم بر اساس قانون انتخابات عادلانه است.

برهم صالح در این دیدار تاکید کرد باید نامزد منصب نخست وزری مورد قبول مردم عراق باشد و به خواسته‌ها و آرزوهای ملت در برخورداری از زندگی آزاد و آبرومندانه در چارچوب زمان‌بندی و سازوکار قانونی، جامه عمل بپوشاند.

وی همچنین بر لزوم حفظ وجهه مسالمت‌آمیز تظاهرات و مقابله با افراد قانون‌شکن که تظاهرات‌کنندگان و امنیت عمومی را مورد هدف قرار می دهند، تاکید کرد.

برهم صالح در این دیدار به سخنان و نقطه نظرات حاضران درخصوص جنبش اصلاح‌طلبانه و مطالبات مشروع‌شان و نیز نحوه تلاش‌ها برای اینکه تظاهرات مسالمت‌آمیز به مبدایی برای فعالیت اصلاحی حقیقی و ریشه‌ای در روند سیاسی و به آغازی برای مرحله بازسازی کشور و حمایت از حقوق شهروندان بدل شود، گوش فرا داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
سایت ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا