تاکید نخست وزیر ایتالیا و صدر اعظم آلمان به احترام به حاکمیت عراق در دیدار با برهم صالح

برهم صالح طی دیداری جداگانه با نخست وزیر ایتالیا و صدر اعظم آلمان درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی بحث و گفت و گو کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق، دیروز (24 ژانویه) در رم پایتخت ایتالیا با «جوزپه کونته»، نخست وزیر ایتالیا دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف درباره اوضاع منطقه ای و بین المللی، بحران های منطقه، تصمیم پارلمان عراق برای اخراج نیروهای خارجی و اهمیت پشتیبانی از ثبات عراق و احترام به حاکمیت و تصمیم مستقلش، رایزنی کردند.

صالح هم چنین بر اهتمام عراق به برقراری روابط متوازن در سایه منافع عالی ملی به دور از دیکته های خارجی و احترام به حاکمیت و ثبات عراق بر اساس منافع مشترک میان عراق و کشورهای دوست  و همسایه و شرکاء بین المللی تاکید کرد و گفت: «تحقق امنیت و ثبات در عراق گام قاطعی برای از بین بردن افراط گرایی و درگیری است که به همه ما آسیب می زند.»

وی در ادامه به لزوم تحکیم روابط دو جانبه و گسترش همکاری به نفع منافع دو کشور اشاره کرده و از نقش مثبت ایتالیا در پشتیبانی از عراق در همه زمینه ها قدردانی کرد.

از طرفی دیگر نخست وزیر ایتالیا نیز با تاکید بر اهتمام کشورش برای پشتیبانی از حاکمیت و ثبات عراق، به ضرورت تلاش بین المللی برای تحقق صلح و عدم افزایش تنش ها در منطقه اشاره کرد.

وی هم چنین به اهمیت ادامه یافتن برنامه ریزی و همکاری ها در زمینه جنگ با تروریست و جلوگیری از بازگشت مجدد این خطر منطقه ای و جهانی اشاره کرد.

برهم صالح دیروز بعد از پایان نشست اقتصادی «داووس» در سوئیس در به ایتالیا رفت.

برهم صالح هم چنین قبل از سفر خود به ایتالیا در حاشیه نشست اقتصادی داووس با «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و اهمیت اعتماد به گفت و گو برای حل همه مشکلات در جهت تثبیت صلح و ثبات را بررسی کردند.

مرکل نیز با تاکید بر لزوم تحکیم روابط و توسعه راه های همکاری و برنامه ریزی مشترک میان دو کشور، از پشتیبانی کشورش از ثبات و امنیت عراق و اهمیت احترام به حاکمیت عراق خبر داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
رئاسة جمهوریة العراقرئاسة جمهوریة العراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا