«محمد توفیق علاوی» فهرست جدید کابینه پیشنهادی را تقدیم پارلمان کرد/حذف وزارت امور اقلیم از ترکیب کابینه+سند

«محمد توفیق علاوی»، نخست‌وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق فهرست جدیدی از اسامی وزرای پیشنهادی را به ریاست پارلمان این کشور ارسال کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد توفیق علاوی»، نخست‌وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق فهرست جدیدی از اسامی وزرای پیشنهادی را به ریاست پارلمان این کشور ارسال کرد تا پیش از جلسه رای اعتماد در اختیار نمایندگان پارلمان قرار داده شود.

در فهرست ارسالی علاوی اسامی وزرای پیشنهادی برای 14 وزارتخانه مشاهده می شود و برای وزارتخانه‌های دفاع، کشور، دارایی، تجارت و دادگستری هنوز نامزدی معرفی نشده است.

نکته مهمی که در فهرست اسامی وزرای پیشنهادی به چشم می خورد، حذف وزارتخانه امور اقلیم است که در فهرست گذشته علاوی برای نخستین بار در ترکیب کابینه درج کرده بود.

اسامی وزرای پیشنهادی کابینه علاوی به شرح ذیل است:

«زینب عبدالصاحب عبود» برای تصدی وزارت ارتباطات، «شاکر عبدالامیر حسن جواد العطار» برای وزارت کشاورزی، «یوسف محمود محمد علی المشهدانی» برای وزارت صنعت، «جاسب عبدالزهره» برای وزارت برق، «احمد ولید عبدالرحمن» برای وزارت ورزش و جوانان، «خالد بدال نجم عبدالله» و «مظهر محمد صالح» برای وزارت برنامه‌ریزی، «مضر زکی هداب» برای وزارت بهداشت، «مازن سمیر علی محسن الحکیم» برای وزارت آموزش و پرورش، «واثق سالم عبدالقادر» برای وزارت فرهنگ، «مزاحم قاسم حمو» برای وزارت آموزش عالی، «باسم جمیل انطون» برای وزارت امور مهاجران ، «حسین احمد جعفر باقر الحلبی» برای وزارت نفت، «ریاض کاظم غیدان» برای وزارت شهرسازی، «جابر حبیب جابر» برای وزارت امور خارجه، «احمد مکی راجبی» برای وزارت حمل و نقل، «حسن سلیمان وهاب قادر البیاتی» برای وزارت امور اجتماعی، «نظیر عباس حسون» برای تصدی وزارت آب.

پارلمان عراق قرار است امروز طی نشستی فوق العاده مساله رای اعتماد به علاوی و کابینه پیشنهادی وی را بررسی کند، نخست‌وزیر مامور به تشکیل کابینه ساعاتی پیش برای حضور در جلسه رای اعتماد وارد ساختمان پارلمان شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا