نماینده کرد: هیچ مذاکره ای با الزرفی برگزار نخواهیم کرد و منتظر نتایج نشست های گروه های شیعه هستیم

نماینده ائتلاف الکردستانی، وجود ارتباط میان نیروهای کرد و «عدنان الزرفی»، نخست وزیر مامور تشکیل دولت در خصوص پرونده تشکیل دولت را تکذیب کرد.

میدل ایست نیوز: «سلیم همزه»، نماینده ائتلاف الکردستانی، امروز یکشنبه، وجود ارتباط میان نیروهای کرد و «عدنان الزرفی»، نخست وزیر مامور تشکیل دولت در خصوص پرونده تشکیل دولت را تکذیب کرد.

وی همچنین بیان کرد که نیروهای ائتلاف کردستان منتظر نتایج نشست های بیت شیعی هستند.

همزه در گفت وگویی مطبوعاتی گفت: «نیروهای ائتلاف الکردستانی، با الزرفی دیدار نخواهد کرد و هیچ ارتباطی میان نیروهای ائتلاف با وی وجود ندارد و حتی اگر این اتفاق بیافتد ما هیچ مذاکره ای با وی و گروه او نخواهیم داشت.»

وی در ادامه افزود که اوضاع سیاسی میان نیروهای بیت شیعی به علت اختلافات موجود در خصوص مکلف کردن نامزد نخست وزیری، همچنان آشفته و نامشخص است و تاکید کرد که نیروهای ائتلاف الکردستانی منتظر اتخاذ موقف یکسان در قبال الزرفی در نشست های نیروهای بیت شیعی است.

وی از نیروهای بیت شیعی خواست تا در اتخاذ موضع یکسان در رابطه با سرنوشت الزرفی تسریع کنند چرا که شرایط بهداشتی و اقتصادی بسیار سخت است و تحمل درگیری های سیاسی را ندارد و اقلیم کردستان و استان ها نیازمند دولتی فدرال با اختیارات کامل برای مقابله با این دو چالش خطرناک است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
المسلة
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن