استقبال شورای امنیت سازمان ملل از تشکیل دولت «الکاظمی» و تأکید بر امنیت عراق و ادامه جنگ با تروریسم

شورای امنیت سازمان ملل متحد از تشکیل دولت جدید عراق به ریاست «مصطفی الکاظمی» استقبال کرد.

میدل ایست نیوز: شورای امنیت سازمان ملل متحد از تشکیل دولت جدید عراق به ریاست «مصطفی الکاظمی» استقبال کرد.

در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل که در ساعات پایانی روز چهارشنبه (13 مه) منتشر شده آمده که اعضای شورای امنیت از تشکیل دولت جدید عراق و نیز تعهدات دولت عراق به تعامل با ویروس کووید ـ 19 و همچنین اقدامات اصلاحی فوری و مؤثر برای تحقق مطالبات مشروع ملت عراق درباره تأمین فرصت‌های اقتصادی و حکمرانی شایسته و مشارکت سیاسی و تصویب قوانین مربوط به انتخابات استقبال می‌کند.

در این بیانیه همچنین از تعهد دولت عراق به تحقیقات شفاف درباره خشونت‌ها علیه تظاهرات‌کنندگان استقبال شده است.

اعضای شورای امنیت همچنین بار دیگر بر حمایت کامل خود از تلاش‌های دفتر سازمان ملل برای حمایت از عراق (یونامی) و «جنین هنیس پلاسخرت»، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق، در حمایت از دولت و ملت عراق ازطریق گفت‌وگوی فراگیر سیاسی و آشتی در سطح ملی و اجتماعی واصلاحات  اقتصادی و تقویت توان عراق و توسعه پایدار در کشور و بازسازی کشور و عدالت و کمک به دولت و کمیساریای مستقل انتخابات در برگزاری انتخابات شفاف تأکید کرده اند.

این بیانیه همچنین بر ادامه حمایت اعضای شورای امنیت از امنیت عراق و ادامه جنگ با تروریسم ازجمله گروه داعش و نیز بر حمایت از استقلال و حاکمیت ارضی و یکپارچگی و سلامت ارضی و شکوفایی عراق تأکید کرده است.

روز گذشته جنین هنیس پلاسخرت در جلسه دوره ای شورای امنیت سازمان ملل گزارش خود از وضعیت عراق و تشکیل دولت جدید را ارائه کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا