استقبال سازمان ملل از تعیین موعد اجرای انتخابات در عراق

«جنین هنیس پلاسخرت» در این بیانیه تأکید کرد که برگزاری انتخاباتی شفاف و آزاد و فراگیر و درست می تواند نظام سیاسی را دوباره به رونق اندازد و اعتماد ملت به نظام را برگرداند.

میدل ایست نیوز: دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق از فراخوان نخست وزیر این کشور برای برگزاری انتخابات عراق در 6 ژوئن 2021 استقبال کرد.

در این بیانیه که جمعه شب (31 ژوئیه) منتشر شده آمده که برگزاری انتخابات به معنای تحقق یکی از اصلی‌ترین مطالبات ملت عراق جهت رسیدن به ثبات و دموکراسی بیشتر در عراق است و تأکید شده که سازمان ملل آمده کمک و مشورت فنی به هر نحوی که دولت عراق بخواهد جهت تضمین انتخابات آزاد و شفافی است که اعتماد ملت در آن برانگیخته شود.

«جنین هنیس پلاسخرت» در این بیانیه تأکید کرده که برگزاری انتخاباتی شفاف و آزاد و فراگیر و درست می تواند نظام سیاسی را دوباره به رونق اندازد و اعتماد ملت به نظام را برگرداند و خواسته ملت درباره نمایندگی سیاسی بهتر را عملی کند.

در این بیانیه تأکید شده که دولت و مجلس و احزاب سیاسی و دیگر طرف‌های ذی ربط نیز در تأمین فضای مناسب جهت برگزاری این انتخابات مسئول‌اند و باید منافع ملی کشور را بر هر ملاحظات دیگری اولویت دهند.

این بیانیه ابراز اطمینان کرده که همه نیروهای سیاسی عراق خواستار پایان بحران‌ها در این کشور و شکوفای عراق هستند و این انتخابات نیز مانند دیگر انتخابات‌ها انتخاباتی صددرصد عراقی خواهد بود.

ساعتی پیش مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، طی یک پیغام تلویزیونی 6 ژوئن 2021 را زمان برگزاری انتخابات پیش از موعد در عراق اعلام کرد و گفت که این تصمیم پس از بررسی های کمیته تخصصی دولت برای پیگیری اجرای انتخابات گرفته شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
السومریه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن