سخنگوی الکاظمی: به سرنخ‌های مهمی درباره ترور الهاشمی رسیده‌ایم/ به زودی اسامی مفسدان مهم اعلام می‌شود

سخنگوی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که سرنخ‌های مهمی درخصوص پرونده ترور «هشام الهاشمی» و فعالان اجتماعی بصره به دست آمده است.

میدل ایست نیوز: «احمد ملا طلال»، سخنگوی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که سرنخ‌های مهمی درخصوص پرونده ترور «هشام الهاشمی» و فعالان اجتماعی بصره به دست آمده است.

ملاطلال در کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: بودجه 2020 برای ساماندهی به هزینه‌کردها، استقراض داخلی و خارجی تا پایان سال میلادی جاری تهیه و تصویب شده و در آن کسری بودجه بزرگی وجود دارد، در این پیش‌نویس، حقوق کارمندان و بازنشستگان و حقوق‌بگیران تامین اجتماعی تا پایان سال تامین شده است.

وی افزود: بودجه سال 2021 نسبت به بودجه‌ریزی‌های انجام شده از سال 2003 متفاوت خواهد بود و تغییراتی در هزینه‌کردها و ساماندهی درآمدها در آن ایجاد خواهد شد.

سخنگوی الکاظمی درباره پرونده ترورها و شهدای تظاهرات گفت: طرح هر گونه اطلاعاتی درباره ترور الهاشمی و شهدای بصره منجر به ایجاد برخی موانع در روند تحقیقات می شود، برخی افراد دخیل در این پرونده‌ها مشخص شده است، این پرونده پیچیدگی‌های بزرگتری دارد و از سوی مهم‌ترین دستگاه‌های امنیتی کشور پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه به زودی کمیته‌ای حقیقت‌یاب برای شناسایی عاملان قتل تظاهرات‌کنندگان تشکیل خواهد شد، اظهار داشت: همچنین به زودی خبر دستگیری اسامی مهم و ارجاع آنها به دستگاه قضایی در نتیجه پرونده‌های فساد را خواهید شنید.

ملاطلال درباره پرونده مناسبات خارجی عراق گفت: موضع خارجی عراق بر تلاش در مسیر گام‌های دیپلماتیک برای عدم ایجاد تنش در منطقه تاکید دارد.

وی با بیان اینکه کویت کشوری همسایه است و ما آماده گفت‌وگوهای جامع برای حل همه مسائل هستم، درباره موضوع خط راه آهن با کشورهای همسایه گفت: اتصال خطوط راه آهن هنوز در مرحله تئوری و ایده است.

سخنگوی الکاظمی در پایان اظهار داشت: دولت متعهد به فراهم‌سازی فضای مناسب برای انتخابات پیش از موعد است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن