سرخط خبرهاسیاسی

«بندر بن سلطان»: اگر تهدید حافظ اسد نبود، یاسر عرفات قصد موافقت با کمپ دیوید را داشت

دبیر پیشین شورای امنیت ملی عربستان با انتقاد از اظهارات سران فلسطین نسبت به عادی سازی روابط با اسرائیل، فاش کرد که عرفات قصد موافقت با کمپ دیوید را داشت.

میدل ایست نیوز: «بندر بن سلطان»، دبیر پیشین شورای امنیت ملی عربستان، از اظهارات سران فلسطین پس از عادی سازی روابط امارات و بحرین با اسرائیل و امضای توافق صلح انتقاد کرد.

وی در سخنانی با شبکه العربیة، اظهارات سران فلسطین را دردناک و سطح پایین عنوان کرد.

بنا به گفته وی «جسارت سران فلسطین به برخی کشورهای عضو شورای همکاری غیرقابل قبول و غیرقابل پذیرش است.»

بن سلطان همچنین فاش کرد که اسرائیل و سران فلسطین از قضیه فلسطین سوء استفاده کردند و به کار بردن اصطلاح خیانت را سنت و عادت سران فلسطین برای تعامل با یکدیگر دانست.

رئیس پیشین اطلاعات عربستان گفت که قضیه فلسطین قضیه ای ملی و عادلانه است اما حامیان آن ناکامند چرا که همیشه به طرف بازنده اتکا می کنند و این اقدام هزینه دارد.

بندر بن سلطان تاکید کرد که مصر از زمان «حسنی مبارک»، رئیس جمهور سابق مصر و تاکنون سعی در آشتی بین فتح و حماس داشته است.

وی ترکیه و ایران را به تجارت بر سر قضیه فلسطین متهم و از موضع ترکیه نسبت به توافق امارات با اسرائیل انتقاد کرد.

وی اظهار داشت که «یاسر عرفات»، رئیس جمهور سابق فلسطین به وی گفته که اگر تهدید حافظ اسد به وی نبود قصد داشت با کمپ دیوید موافقت کند.

پیش از این «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین در گفت وگویی با شبکه الجزیره گفته بود که امارات اگر کشوری دارای حاکمیت است باید برای ما توضیح دهد که چه منافعی از توافق با اسرائیل دارد.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم با انتقاد از توافق عادی سازی روابط امارات با اسرائیل، این اقدام را خروج از قضیه فلسطین دانست.

منبع
اسپوتنیک عربی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا