دولت عراق: تا چند روز آینده 5 اردوگاه در بغداد و دیالی بسته خواهد شد

وزارت امور مهاجران و آوارگان عراق از بسته شدن 5 اردوگاه آوارگان در استان های بغداد و دیالی در آینده نزدیک خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور مهاجران و آوارگان عراق از بسته شدن 5 اردوگاه آوارگان در استان های بغداد و دیالی در آینده نزدیک خبر داد.

«کریم النوری»، قائم مقام وزارت امور مهاجران و آوارگان عراق، خبر داد که در حال حاضر 5 هزار خانوار از کمک یک و نیم میلیون دیناری که خاص خانواده هایی است که اردوگاه ها را ترک کنند برخوردار هستند.

او گفت که به دستور نخست وزیر عراق طی چند روز آینده پنج اردوگاه در بغداد و دیالی بسته خواهد شد.

پیش از این، دولت عراق اعلام کرد که طرحی سه مرحله‌ای برای بستن همه اردوگاه‌های آوارگان عراق تنظیم کرده و خبر داد که همه آوارگان استان انبار به سکونتگاه‌های اصلی خود برگشته‌اند.

وزیر امور مهاجران و آوارگان عراق پس از جلسه مشترک با وزیر برنامه‌ریزی عراق و وزیر داخله اقلیم کردستان که با حضور تعدادی از استان‌داران و مقامات اداری و نظامی بغداد و اربیل برگزار شد در کنفرانسی مطبوعاتی تأکید کرد که یک سقف زمانی برای بسته شدن اردوگاه‌ها تعیین شده است.

«ایوان فائق جابرو»، وزیر امور مهاجران و آوارگان عراق گفت که در مرحله اول این برنامه که از 21 ماه جاری تا پایان سال جاری میلادی تعیین شده همه اردوگاه‌های استان‌های بغداد و کربلا بسته خواهد شد.

او گفت که در مرحله دوم که از 1/1/2021 تا 1/3/2021 خواهد بود 15 اردوگاه دیگر در سرتاسر عراق و در مرحله سوم اردوگاه‌های اقلیم کردستان بسته خواهند شد و افزود که مشکلی در اقلیم وجود دارد آن است که آوارگان حاضر به برگشت به سکونتگاه‌هایشان نیستند و تأکید کرد که بررسی علل این وضعیت آغاز شده است.

وزیر امور مهاجران و آوارگان عراق همچنین خبر داد که همه اردوگاه‌های استان انبار بسته شده اما در منطقه سنجار همچنان بازگشت ضعیف است و شهروندان به سکونتگاه‌هایشان برنگشته اند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن