هفته آینده؛ پرونده ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در پارلمان عراق بررسی می شود

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از بررسی پرونده تحقیقات در خصوص ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در هفته آینده در پارلمان عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز: «بدر الزیادی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز چهارشنبه اعلام کرد که پرونده تحقیقات ویژه دولت در خصوص ترور شهید «سردار سلیمانی» و شهید ابومهدی المهندس هفته آینده در پارلمان عراق بررسی می شود.

الزیادی در گفت وگویی با پایگاه خبری المعلومه گفت: «ریاست پارلمان از نمایندگان پارلمان خواست تا موعدی برای حضور «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق در پارلمان برای بررسی برخی پرونده ها و در راس آن ترور شهیدان سلیمانی و المهندس و زمانبندی خروج نیروهای امریکایی از عراق مشخص کنند.

وی افزود: پارلمان عراق با میزبانی از الکاظمی، برخی پرونده ها از جمله بحران مالی، انتخابات، سفرهای خارجی و همچنین پرونده کمیته های تحقیقاتی که دولت برای تحقیق در خصوص شهادت سردار سلیمانی و المهندس تشکیل داده را بررسی خواهد کرد.

الزیادی نماینده ائتلاف سائرون در پارلمان عراق تصریح کرد که سرگرم بودن نیروهای سیاسی به پرونده انتخابات، بررسی پرونده تعرضات امریکا را به تعویق انداخت.

وی همچنین اشاره کرد که نمایندگان در جلسات آتی پارلمان به پرونده جدول زمانبندی نیروهای امریکایی از عراق خواهند پرداخت.

پیشتر «سناء الموسوی» نماینده ائتلاف فتح در پارلمان عراق از تحرکات پارلمانی برای میزبانی الکاظمی در پارلمان جهت بررسی چند پرونده به ویژه تعرض امریکا و ترکیه به حریم هوایی عراق خبر داده بود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا