وزیر امور خارجه قطر خطاب به همتای فرانسوی: افراط‌گرایی و خشونت ارتباطی با ادیان ندارد

وزیر امور خارجه قطر در دیدار با همتای فرانسوی خود درباره پرونده‌های منطقه‌ای به ویژه آشتی کشورهای همکاری و اوضاع لبنان و لیبی رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر در دیدار با «جان اف لودریان»، همتای فرانسوی خود درباره پرونده‌های منطقه‌ای به ویژه آشتی کشورهای همکاری و اوضاع لبنان و لیبی رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لودریان تاکید کرد دوحه خواهان دوری از سطحی‌نگری در پرداختن به مسائل مربوط به تروریسم است.

دفاع «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه از آزادی انتشار کاریکاتورای موهن نسبت به پیامبر مکرم اسلام، موجی از انتقادات و واکنش‌های تند کشورهای عربی و اسلامی و نیز راه افتادن کارزار تحریم کالاهای فرانسوی به دنبال داشت.

وزیر امور خارجه و معاون نخست‌وزیر قطر در ادامه افزود: نگاه واقع‌بینانه به افراط‌گرایی و خشونت موید آن است که این موضوعات ارتباطی با هیچ دینی ندارد و پیامبر اسلام نماد افراط گرایی نیست.|

وی با بیان اینکه باور داریم که باید به بررسی و حل دلایل افراط گرایی و تروریسم از جمله عوامل اقتصادی و اجتماعی پرداخت، اظهار داشت: گفتمان اسلام‌هراسی مایه نگرانی ماست و باید با قدرت در برابر آن ایستاد.

آل ثانی گفت که در دیدار با وزیر امور خارجه فرانسه درباره تحولات منطقه از جمله پرونده اختلاف کشورهای شورای همکاری و اوضاع لیبی و لبنان رایزنی کرده است.

از سوی دیگر، لودریان گفت که فرانسه آماج حملات تروریستی قرار گرفته است و ما تنها با افراط گرایی و خشونت مخالفیم و مسلمانان بخشی اساسی از جمعیت فرانسه هستند.

وی گفت: فرانسه احترام عمیقی نسبت به اسلام و مسلمانان قائل است و اظهارات رئیس جمهوری فرانسه مورد سوء تفاهم قرار گرفت و برای توهین به فرانسه تحریف شد.

لودریان در پایان اظهار داشت قطر شریکی راهبردی و تاریخی برای فرانسه است و ما خواهان تقویت مناسبات با دوحه هستیم و دو کشور مصمم به توسعه همکاری ورزشی پیش از جام جهانی 2022 است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا