هادی العامری: باید برای اخراج نیروهای امریکایی اقدام کرد/ فقط در این صورت به ثبات می‌رسیم

رئیس ائتلاف فتح در پارلمان عراق در تجمع اعتراضی امروز به مناسب سالروز شهادت شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس تاکید کرد که باید برای اخراج نیروهای امریکایی از عراق اقدام کرد.

میدل ایست نیوز: «هادی العامری» رئیس ائتلاف فتح در پارلمان عراق در تجمع اعتراضی امروز در میدان التحریر به مناسبت سالروز شهادت شهیدان سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان تاکید کرد که برای اخراج اشغالگران امریکایی باید اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه باید حاکمیت ملی عراق به صورت کامل محقق و نیروهای نظامی خارجی از عراق خارج شوند تاکید کرد که نمی توان بر سر مصوبه اخراج نیروهای نظامی خارجی از عراق سازش کرد.

العامری تصریح کرد که دولت باید جدول زمانبندی خروج نیروهای نظامی خارجی از عراق را آماده کرده و نقش قوی عراق را به آن بازگرداند و همچنین تاکید کرد که عراق فقط در صورت اخراج نیروهای امریکایی به ثبات می رسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش اصلی شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس در شکست گروه تروریستی داعش اشاره کرد و گفت که این دو شهید چشم امید به کمک به ملت های مستضعف داشتند.

رئیس ائتلاف فتح در پارلمان عراق در سالروز شهادت این دو شهید به دست امریکا گفت که شهید سلیمانی با پشت سر گذاشتن فرقه گرایی و قومگرایی در میدان های جهاد مبارزه کرد و اظهار داشت که خون این دو شهید درخت آزادی را آبیاری می کند.

وی همچنین گفت که با فرماندهان پیروزی عهد می بندیم که در راه آنها حرکت کنیم و تاکید کرد که حمایت از محور مقاومت و مقابله با هیمنه استکبار ادامه خواهد داشت.

العامری در بخش دیگری از سخنانش به فلسطین و قدس اشاره کرد و گفت فلسطین و پایتختش قدس در مقابل دشمنان امت سرکش خواهد ماند.

وی همچنین همه اقدامات عادی سازی روابط با اسرائیل را محکوم و رد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا