تهدید عراق به تعقیب رهبران و عناصر داعش

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق گفت که فهرست جدیدی از تروریست ها تهیه شده است و تهدید کرد که به زودی آنها تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.


میدل ایست نیوز: فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق امروز چهارشنبه تهدید کرد که فهرست جدیدی از تروریست های داعشی آماده شده و به زودی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

این تهدید در حالی صورت می گیرد که نیروهای امنیتی عراق شب گذشته با همکاری ائتلاف بین المللی 4 تروریست داعشی از جمله «ابو حسن الغریباوی»، والی خودخوانده داعش در جنوب عراق و عامل هدایت عملیات انتحاری در بغداد را به هلاکت رساندند.

پیش از این نیز نیروهای امنیتی عراق توانسته بودند در عملیاتی ویژه، «ابو یاسر العیساوی»، نائب خلیفه داعش را به درک واصل کنند.

سرلشکر «تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق در گفت وگویی با خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت که عملیات شب گذشته در پاسخ به تمام کسانی بود که به توانایی نیروهای امنیتی عراق شک دارند و همچنین انتقام خون شهدای دو انفجار انتحاری در بغداد محسوب می شود.

وی اشاره کرد که 4 عنصر داعش که در عملیات شب گذشته در ابو غریب کشته شدند در حال طرح ریزی برای انجام عملیات دیگری بودند.

الخفاجی ضمن اشاره به 4 کمربند انفجاری که پس از حملات هوایی و کشته شدن آنها کشف شد، تاکید کرد که فهرست جدیدی از تروریست ها تهیه شده که به زودی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

پیش از این نیز سرلشکر «یحیی رسول»، سخنگوی نظامی مصطفی الکاظمی گفته بود که نیروهای امنیتی عراق هر آنکه را که قصد لطمه زدن به امنیت عراق را داشته باشد با مشتی آهنین خواهند زد و اشاره کرده بود که عملیات شب گذشته با اشراف کامل و مستقیم مصطفی الکاظمی انجام شد.

وی تاکید کرده بود که نیروهای امنیتی قهرمان عراق به عملیات ویژه پیش دستانه و پیگرد تروریست ها در هر کجا که باشند ادامه می دهد و  هنوز انتقام از همه کسانی که امنیت شهروندان عراق را بازیچه قرار دادند ادامه دارد.

یک مسئول نظامی برجسته در عراق به العربی الجدید گفت که دستگاه های اطلاعاتی به عملیات جمع آوری اطلاعات دقیق در خصوص تحرکات فرماندهان و عناصر داعش ادامه می دهند  و اشاره کرد که برخی اهداف وجود دارد که به زودی با کمک ائتلاف بین المللی هدف قرار خواهد گرفت.

این مسئول که نخواست نامش فاش شود تاکید کرد که نیروهای امنیتی عراق قصد دارند تروریست ها را در پناهگاه هایشان بزنند و به آنها اجازه حملات مجدد در شهرها را ندهند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا