بیانیه مشترک وزرای امور خارجه امریکا و 4 کشور اروپایی درباره حملات اربیل

وزرای امور خارجه امریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا در بیانیه ای مشترک این حمله را به شدت محکوم کردند.

ميدل ایست نیوز: در ادامه واکنش های بین المللی به حادثه بمباران راکتی اربیل وزرای امور خارجه امریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و بریتانیا در بیانیه ای مشترک این حمله را به شدت محکوم کردند.

در این بیانیه مشترک ضمن محکوم کردن شدید این حمله تأکید شده که «حکومت های ما از تحقیقات دولت عراق برای برخورد با عاملان این حمله حمایت می کنند».

براساس بیانیه رسمی وزارت امور خارجه امریکا آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا در تماس تلفنی با «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، مسئولیت بغداد در حمایت از شهروندان امریکایی و نیروهای ائتلاف را بررسی کرد‌ و از نخست وزیر عراق خواست که به همکاری با اقلیم کردستان برای برخورد با افراط گرایان خشونت طلب ادامه دهد.

بلینکن پیش از این نیز با «مسرور بارزانی»، رئیس حکومت اقلیم کردستان عراق، درباره این حادثه به صورت تلفنی مذاکره کرده بود.

اربیل دوشنبه شب شاهد حملات گسترده راکتی بود که براساس آمارهای رسمی در آن یک غیر نظامی جان باخته و 9 تن زخمی شده اند.

«وین مورتو» سخنگوی نیروهای امریکایی در ائتلاف بین المللی، در تازه ترین آمار ارائه شده درباره حادثه حمله راکتی در اربیل، از زخمی شدن 9 تن در این حادثه خبر داد.

او گفت که در این حادثه 14 راکت 107 میلی متری شلیک شده که 3 راکت آن به پایگاه نظامی برخورد کرده و در آن یک پیمانکار غیر نظامی (غیر امریکایی) جان باخته و 9 تن که 8 تن از آنها نیروی پیمانکار هستند زخمی شده اند و 4 مورد موج گرفتگی مغزی بر اثر انفجار ثبت شده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الرأی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا