بایدن در تماس تلفنی با پادشاه اردن بر حمایت کامل آمریکا از این کشور تاکید کرد

رئیس جمهور امریکا در تماس تلفنی با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، بر حمایت کامل امریکا از امنیت و ثبات اردن تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: «جو بایدن»، رئیس جمهور امریکا، در تماس تلفنی با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، بر حمایت کامل امریکا از امنیت و ثبات اردن تأکید کرد.

براساس بیانیه رسمی دربار اردن، پادشاه این کشور تماسی تلفنی ازجانب رئیس جمهور امریکا دریافت کرده که در آن بر حمایت کامل امریکا از امنیت وثبات اردن و اقدامات و تصمیمات این کشور در راستای تأمین امنیتش تأکید کرده است.

 ساعتی پیش ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، در نامه‌ای خطاب به ملت اردن تأکید کرد که «فتنه به پایان رسیده» و اردن در امنیت و ثبات است و به یاری خدا و عزم و همبستگی ملت و فداکاری ارتش اردن در ثبات و امنیت خواهد ماند.

پادشاه اردن تأکید کرد که این کشور چالش‌ها و بحران‌های سختی را تجربه کرده و هربار قدرتمندتر از آنها بیرون آمده و افزود که بحران چند روز اخیر «از همه سخت‌تر و خطرناک‌تر نبود اما برای من از همه دردناک‌تر بود چون طرف‌های «فتنه» از درون و بیرون خاندان ما بودند و هیچ چیز با شوک و درد و خشمی که به عنوان یک برادر و شاه و رهبر این ملت تجربه کردم قابل مقایسه نیست».

ملک عبدالله تأکید کرد که تصمیم گرفته این موضوع را به‌صورت خانوادگی حل کند و شاهزاده حمزه دربرابر خانواده تعهد داده که به رسالت خاندان هاشمی پایبند باشد و منافع اردن را  بر هر چیز دیگر اولویت دهد و افزود که شاهزاده حمزه و خانواده‌اش در کاخ خود و برخوردار از حمایت شاه هستند».

او افزود که ابعاد موضوع در حال بررسی است و طبق قانون درباره آن اقدام خواهد شد و تأکید کرد که هر اقدام بعدی براساس معیار کلی منافع میهن و ملت خواهد بود.

پادشاه اردن با اشاره به مشکلات اقتصادی که با شیوع کرونا تشدید شده تأکید کرد که ملت دشواری‌های بسیاری را تجربه می‌کند و باید با اتحاد و هم‌بستگی برای حل مشکلات کوشید و با «وحدت کلمه وارد سده دوم تاریخ اردن شد».

اردن در روزهای گذشته شاهد حوادثی بود که رسانه ها از آن به تلاش برای کودتا توسط ولیعهد سابق و برادر پادشاه اردن یاد کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا