قدردانی تشکیلات خودگردان فلسطین از مواضع کشورهای اروپایی و سازمان ملل درباره انتخابات فلسطین

در بیانیه رسمی تشکیلات خودگردان از همه طرف‌ها خواسته شده است که اسرائیل را برای تسهیل اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات در بیت‌المقدس تحت فشار قرار دهند.

میدل ایست نیوز: ریاست تشکیلات خودگردان فلسطینی از مواضع سازمان ملل و اتحادیه اروپا و دیگر کشورها درباره لزوم اجرای انتخابات در اراضی فلسطینی از جمله در بیت‌المقدس شرقی قدردانی کرد.

در بیانیه رسمی تشکیلات خودگردان از همه طرف‌ها خواسته شده است که اسرائیل را برای تسهیل اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات در بیت‌المقدس تحت فشار قرار دهند.

در این بیانیه از جامعه بین‌المللی و اتحادیه اروپا و کمیته چهارجانبه بین‌المللی خواسته شده که اسرائیل را به پایبندی به توافق‌نامه‌های امضاشده درباره اجرای انتخابات در بیت‌المقدس وادار کنند.

این بیانیه تأکید کرده که «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان، به اجرای انتخابات در فلسطین به محض موافقت با اجرای آن در بیت‌المقدس متعهد است.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در ساعت‌های پایانی روز پنجشنبه گذشته از تعویق انتخابات پارلمانی که قرار بود 22 مه برگزار شود خبر داد.

او گفت که این انتخابات تا زمانی که مشارکت مردم بیت‌المقدس در انتخابات «چه در قالب نامزدها، چه رأی‌دهندگان و چه تبلیغات انتخاباتی» تضمین شود به تعویق می افتد و افزود که این موضوع شامل دو انتخابات دیگر یعنی انتخابات ریاستی و انتخابات سازمان آزادی‌بخش هم می‌شود.

عباس در سخنانی کوتاه که در نشست نمایندگان برخی گروه‌های فلسطینی و کمیساریای انتخابات فلسطینی برگزار شد گفت که تلاش‌های بسیاری با همکای جامعه بین‌المللی برای وادار کردن اسرائیل به انجام تعهداتش در قبال بیت‌المقدس انجام داده و افزود که تاکنون اسرائیل همه این درخواست‌ها را رد کرده است.

وی تأکید کرد که از قدس و از حقوق دموکراتیک ساکنان قدس کوتاه نمی آید و افزود که اسرائیل تصمیم گرفته که اعراب قدس را بکشد و ما اجازه چنین کاری را به آن نمی دهیم.

او افزود که برای تقویت وحدت ملی و پایان دادن به دودستگی‌ها و تحقق آشتی ملی و ادامه مقاومت مسالمت‌آمیز ملت فلسطین و تشکیل دولت وحدت ملی و تقویت نهادهای فلسطینی تلاش خواهد کرد.

قرار بود از امروز (جمعه 30 آوریل) تبلیغات انتخاباتی با مشارکت 36 فهرست انتخاباتی آغاز شود.

این تصمیم تشکیلات خودگردان موجب سرخوردگی شدید در میان فلسطینیان شده و نگرانی‌ها از پیامدهای سیاسی و امنیتی و شکل‌گیری تظاهرات را دامن زده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا