دیدارهای جداگانه معاون وزیر دفاع عربستان با نخست وزیری و رئیس پارلمان عراق

خالد بن سلمان، مصطفی الکاظمی و محمد الحلبوسی در دیدارهایی مشترک بر گشایش متقابل در روابط بین عراق و عربستان و عراق با کشورهای عربی تاکید کردند.

میدل ایست نیوز: «خالد بن سلمان»، معاون وزیر دفاع عربستان پس از دیدار با «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق، در دیدارهای جداگانه ای با «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق و «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق گفت وگو کرد.

معاون وزیر دفاع عربستان ابتدا در دیدار با نخست وزیری عراق، برخی مسائل دارای اهمیت مشترک را بررسی کرد.

الکاظمی در این دیدار بر اهمیت توسعه روابط بین دو کشور برادر در زمینه های مختلف اقتصادی و سیاسی علاوه بر همکاری امنیتی در زمینه جنگ با گروه تروریستی داعش تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت احیای نتایج مثبت نشست اخیر کمیته هماهنگی عراق و عربستان و پیشبرد پرونده سرمایه گذاری های عربستان در عراق در زمینه بازسازی و سایر بخش ها، تصریح کرد که مرحله کنونی از روابط دوجانبه، شاهد گام های مثبتی در جهت منافع دو کشور و تقویت امنیت و ثبات منطقه و تثبیت توسعه پایدار در آن است.

الکاظمی همچنین بر دستورات خود به فرماندهان امنیتی در وزارت دفاع مبنی بر لزوم تقویت همکاری امنیتی با همتایان عربستانی خود در راستای ثبات و امنیت داخلی دو کشور تاکید کرد.

خالد بن سلمان نیز ضمن ابلاغ سلام پادشاه عربستان به الکاظمی و ابراز امیدواری نسبت به تقویت همکاری دوجانبه و تحکیم روابط همه جانبه، گفت که «سلمان بن عبدالعزیز» به همه دستگاه های عربستان دستور گشایش در مقابل عراق و تقویت همکاری مشترک در زمینه های مختلف داده است.

معاون وزیر دفاع عربستان سپس در دیدار با «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق، تحکیم روابط دوجانبه و تقویت همکاری بین عراق و عربستان در زمینه های اقتصادی، سیاسی و امنیتی را بررسی کرد.

الحلبوسی در این دیدار بر اتخاذ سیاست روی آوردن عراق به عمق عربی خود و تقویت همکاری همه جانبه تاکید و ابراز امیدواری کرد روابط بین دو کشور برادر گسترش یابد و هماهنگی و همکاری مشترک بیشتر به گونه ای که بازتاب مثبتی بر دو ملت برادر داشته باشد، محقق شود.

از طرفی دیگر معاون وزیر دفاع عربستان ضمن ابلاغ سلام پادشاه و ولیعهد عربستان به رئیس پارلمان عراق، بر عمق روابط مشترک بین دو کشور و حمایت کشورش از دولت و ملت عراق برای تحقق ثبات عراق تاکید کرد.

الحلبوسی نیز با ابلاغ سلام خود به پادشاه عربستان از نقش موثر وی در مسائل عربی و منطقه ای دارای اهمیت مشترک و گام های عربستان در حمایت از عراق تقدیر کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوزبغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا