دولت قطر لایحه قانون انتخابات مجلس شورای این کشور را تصویب کرد

هیئت دولت قطر با لایحه قانون انتخابات مجلس شورای قطر که قرار است در اکتبر 2021 برگزار شود موافقت کرد.

میدل ایست نیوز: هیئت دولت قطر با لایحه قانون انتخابات مجلس شورای قطر شامل سازوکار نامزدی، رای دهی و مجازات متخلفان موافقت کرد.

تنظیم این لایحه در راستای تکمیل نیازهای قانونی برای انتخاب اعضای مجلس شورای قطر صورت گرفت و لایحه این قانون تحت نظارت کمیته عالی آماده سازی انتخابات مجلس شورای قطر به ریاست نخست وزیری و وزیر کشور قطر مطابق با مفاد مصوبه امیری شماره 47 سال 2019 آماده شد.

این لایحه شروط نامزدها و رای دهندگان در انتخابات مجلس شورای قطر و اقداماتی که نامزدها باید انجام دهند و شیوه برگزاری انتخابات را شامل می شود.

سازوکار اعتراض، شکایت قانونی، ضوابط تبلیغات انتخاباتی و بودجه کمپین های انتخاباتی از دیگر مسائلی است که در لایحه قانون انتخابات مجلس شورای قطر آمده است.

لایحه قانون انتخابات مجلس شورای قطر همچنین مجازات برای جرائم انتخاباتی را نیز در نظر گرفته است.

قطر برای نخستین بار در اکتبر 2021 شاهد برگزاری انتخابات مجلس شورا خواهد بود.

گفتنی است مجلس شورای قطر، نهاد قانون گذار این کشور است و از مسئولیت های آن می توان به بررسی پرونده هایی که از شورای وزیران به این نهاد ارجاع می شود نظیر پروژه های قوانین، سیاست کلی کشور در بخش های سیاسی، اقتصادی و اداری و بودجه های پروژه های اصلی کشور و ارائه توصیه و صدور دستوراتی در خصوص این مسائل اشاره کرد.

«تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر در سخنرانی خود طی مراسم افتتاح 49 امین نشست عادی مجلس شورای قطر در 3 نوامبر 2020، موعد برگزاری اولین انتخابات پارلمانی در قطر را اکتبر 2021 اعلام کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا