تحرکات گسترده و آماده‌باش پ ک ک در شمال عراق از بیم حملات هوایی ترکیه

منابع امنیتی کُرد در استان دهوک عراق از تحرکات گسترده عناصر پ ک ک در مناطق هم‌مرز با ترکیه از بیم حملات آنکارا خبر دادند.

میدل ایست نیوز: منابع امنیتی کُرد در استان دهوک عراق از تحرکات گسترده عناصر پ ک ک در مناطق هم‌مرز با ترکیه از بیم حملات آنکارا خبر دادند.

این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو سرباز ترکیه‌ای در پی درگیری مسلحانه با عناصر حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در شمال عراق کشته شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در پی درگیری بین نیروهای مسلح ترکیه و عناصر گروه تروریستی پ ک ک در اقلیم کردستان عراق، دو سرباز ترکیه ای کشته، و یک نفر هم زخمی شد.

ترکیه با اعلام کشتن یکی از اعضای پ ک ک در این درگیری، اشاره کرد که درگیری مذکور در منطقه هارکوک و در چارچوب عملیات نظامی جاری ترکیه برای پاکسازی منطقه از مسلحان پ ک ک رخ داد.

در همین رابطه، منبعی امنیتی در استان دهوک در گفت‌وگو با العربی الجدید تاکید کردند: عناصر پ ک ک از بامداد امروز در حال تخلیه مواضع و برخی مخفیگاه‌‌های خود در مناطق سیدکان، سوران، حفتانین، الزاب و زاخو از بیم حملات هوایی ارتش ترکیه هستند.

منبع یاد شده تصریح کرد:آماده‌باش و تحرکات عناصر پ ک ک، ساکنان برخی روستاها را ناچار به ترک خانه و کاشانه‌شان و حرکت به سمت مناطق دیگر از ترس بروز درگیری‌های جدید احتمالی میان ارتش ترکیه و عناصر پ ک ک هستند

مقام امنیتی یاد شده در ادامه تاکید کرد:تیپ 80 نیروهای پیشمرگه حضور خود در مناطق یاد شده را تقویت کرده است تا از نفوذ و حرکت عناصر پ ک ک به دیگر مناطق در شمال دهوک و شرق اربیل جلوگیری کند.

حزب دموکرات اقلیم کردستان روز گذشته تاکید کرد نیروهای پیشمرگه به حملات مستمر پ ک ک علیه خود پاسخ خواهد داد.

«صالح عمر»، از اعضای حزب دموکرات اقلیم کردستان گفت: اقلیم کردستان و نیروهای پیشمرگه در برابر تداوم حملات به خود از سوی عناصر پ ک ک ساکت نخواهند نشست؛ عناصری که از عدم تمایل ما برای جنگ داخلی میان کُردها سوء استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه نیروهای پیشمرگه به حملات جدید پاسخ خواهد داد، گفت: پ ک ک باید به خواسته دولت و مردم در خروج از مناطق اقلیم کردستان عمل کند زیرا این گروه دست به اقداماتی نظیر قاچاق مواد مخدر، ربودن جوانان و سربازگیری از میان آنها، مهاجرت اجباری اهالی روستا و اعمال باج و خراج بر تاجران و کشاورزان می زند، حضور پ ک ک بهانه‌ای به دست ترکیه برای بمباران مناطق اقلیم کردستان می دهد.

این عضو حزب دموکرات اقلیم کردستان تصریح کرد: ما با حملات پ ک ک مقابله به مثل خواهیم کرد و پس از این، در سایه تکرار حملات تقریبا هر روزه این گروه به نیروهایمان و منافع عمومی در اقلیم کردستان ساکت نخواهیم نشست.

طی 3 روز گذشته، عناصر گروه تروریستی پ ک ک دو بار به نیروهای پیشمرگه در منطقه جبل متین استان دهوک و منطقه خلیفان در شمال اربیل حمله کرده اند.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا