وزیر برنامه ریزی مصر: هر ثانیه 14 کودک در مصر به دنیا می آید

«هاله سعید»، وزیر برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی مصر، با اشاره به نرخ بالای زادوولد در این کشور بر ضرورت کاهش آن تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: «هاله سعید»، وزیر برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی مصر، با اشاره به نرخ بالای زادوولد در این کشور بر ضرورت کاهش آن تأکید کرد.

او در سخنانی تأکید کرد که  در هر ثانیه در مصر 14 کودک زاده می‌شوند و افزود که نرخ زادوولد به 3.4 کودک برای هر زن در مصر رسیده است.

سعید افزود که جمعیت مصر به 102 میلیون تن رسیده و باید روند افزایش جمعیت کاهش پیدا کند.

وی تأکید کرد که از 1950، میانگین رشد جمعیت مصر 20 میلیون نفر در هر 28 سال بوده اما این روند به 21 سال و سپس 14 سال و هم‌اکنون به 8 سال کاهش یافته است.

وزیر برنامه‌ریزی مصر افزود که ادامه این روند به معنای آن است که در سال 2050 در بخش خدمات آموزشی نیازمند 4 برابر امکانات فعلی و در بخش خدمات درمانی نیازمند 9 برابر امکانات فعلی هستیم.

هفته گذشته نیز «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر، طی اظهاراتی تأکید کرد که رشد بی ضابطه جمعیت به برنامه‌های راهبردی کشور ضربه می‌زند و با توجه به محدودیت‌های درآمد کشور مشکلی اساسی ایجاد می‌کند و به وضعیتی فراتر از توان کشور می‌رسد چنان‌که در سال 2011 (اشاره به انقلاب 25 ژانویه مصر) چنین شد.

رئیس جمهوری مصر بر ضرورت «برقراری ارتباط میان رشد جمعیت و مشکلات اجتماعی در یک سده گذشته» تأکید کرد و گفت که راه حل این مشکل مهار رشد جمعیت و بازنگری در هزینه‌هاست.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الاهرام

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. هرثانیه ۱۴ کودک
    میشه روزی یک میلیون تولد جدید
    سالی ۳۶۵ میلیون
    هرجور حساب کنی نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا