ستاد مرکزی اربعین در ایران: لغو ویزای اربعین برای امسال نیست

مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی در ایران گفت بر اساس توافق صورت گرفته امسال همه زائران و خادمان اربعین باید قبل از سفر به عراق، ویزا بگیرند و طرف عراقی هم بدون ویزا اجازه ورود به این کشور را نمی‌دهد.

میدل ایست نیوز: «امید کوثری»، مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی در ایران با بیان اینکه لغو ویزای عراق موضوعی است که مدت‌ها مطرح شده است، گفت: بر اساس توافق صورت گرفته امسال همه زائران و خادمان اربعین باید قبل از سفر به عراق، ویزا بگیرند و طرف عراقی هم بدون ویزا اجازه ورود به این کشور را نمی‌دهد.

کوثری با بیان اینکه ویزای اربعین رایگان است و درخواست هزینه برای صدور ویزا تخلف محسوب می‌شود، افزود: روند و برنامه‌ریزی برای اعزام به کمیته اعزام که متولی آن سازمان حج و زیارت است، سپرده شده و از امروز هم سامانه سماح برای پیش ثبت‌نام زائران باز شده است. بر همین اساس از مشتاقان زیارت اربعین می‌خواهیم که برای اعزام حتما در سامانه سماح ثبت‌نام کنند تا روند صدور ویزای آنها از سوی سازمان حج و زیارت پیگیری شود. چرا که ما هیچ اعزامی خارج از سامانه سماح نخواهیم داشت.

«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق روز گذشته در سفر به تهران پس از نشست مشترک هیئت های عراقی و ایران گفت: بغداد قصد دارد پس از پایان مراسم اربعین امام حسین (ع) درخصوص لغو شرط دریافت ویزا برای زائران ایرانی که از طریق فرودگاه‌ها به عراق سفر می‌کنند، تصمیم‌گیری کند.

وی اظهار داشت: دستگاه‌های دولتی عراق همه تلاش‌های خود را به کار بسته‌اند تا مشارکت زائران از همه کشورهای اسلامی در مراسم اربعین را تسهیل و این مراسم را به صورت موفقیت‌آمیز برگزار کنند.

دولت عراق تاکنون مجوز ورود 60 هزار زائر ایرانی برای حضور در مراسم اربعین را صادر کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا