هماهنگی عراق با واتیکان برای برگزاری تورهای گردشگری در منطقه تاریخی اور

وزارت فرهنگ، گردشگری و میراث عراق از هماهنگی با واتیکان برای برگزاری تور برای گردشگران مسیحی جهت بازدید از منطقه تاریخی اور خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت فرهنگ، گردشگری و میراث عراق از هماهنگی با واتیکان برای برگزاری تور برای گردشگران مسیحی جهت بازدید از منطقه تاریخی اور خبر داد.

«جبار الشویلی»، مدیر کل وزارت فرهنگ عراق، گفت که هیئت دولت به وزارت فرهنگ اختیارات لازم برای اداره همه اماکن مشمول قانون میراث باستانی و تاریخی کشور را داده و افزود که بعد از تعیین ضوابط لازم، از هنرمندان شناخته‌شده برای نوسازی و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور استفاده خواهد شد.

او گفت که بسیاری خانه‌های تاریخی در عراق هستند که می‌توان از آنها انواع استفاده‌های فرهنگی و گردشگری را انجام داد.

الشویلی همچنین خبر داد که با واتیکان هماهنگی‌هایی انجام شد تا تورهایی برای گردشگران مسیحی جهت دیدن منطقه تاریخی اور در استان ذی‌قار و همچنین آثار کهن مسیحیان در موصل و اطراف برگزار شود.

او همچنین از هماهنگی با مراکز گردشگری جهانی برای راه‌اندازی تورهای گردشگری به عراق خبر داد و گفت تا چند روز آینده نمایندگانی از این مراکز برای اطلاع از پتانسیل‌های گردشگری عراق وارد کشور خواهند شد.

منطقه تاریخی اور از قدیم ترین اماکن مقدس ادیان ابراهیمی است که زادگاه حضرت ابراهیم(ع) دانسته می شود. پاپ فرانسیس در سفر خود به عراق از این منطقه دیدن کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا