آرای چه صندوق هایی در انتخابات عراق به صورت دستی شمارش می شود؟

شمارش دستی آرای صندوق‌ها با حضور ناظران بین‌المللی و نمایندگان نامزدها و با پوشش رسانه‌ها انجام می‌شود  تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

میدل ایست نیوز: کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق تأکید کرد که روند شمارش دستی آراء با حضور ناظران بین‌المللی و نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی و اصحاب رسانه انجام می‌شود.

در بیانیه رسمی کمیساریا آمده که آرای صندوق‌هایی که نتایج آنها در زمان تعیین‌شده توسط ماهواره ارسال نشده است و شامل 3037 صندوق می‌شود به صورت دستی شمارش می‌شود.

این بیانیه افزوده که 504 صندوق نیز هرچند نتایجشان در زمان تعیین‌شده توسط ماهواره ارسال شده، اما یو اس بی اطلاعات صندوق به دفتر مرکزی کمیساریا نرسیده است و آرای این صندوق‌ها نیز به صورت دستی شمارش می‌شود.

براساس این بیانیه آرای 140 صندوق نیز به علت اختلال، در یو اس بی ثبت نشده و ماهواره هم آن را ارسال نکرده که همه آنها به صورت دستی شمارش خواهد شد.

این کمیساریا تأکید کرده که شمارش آرای این صندوق‌ها با حضور ناظران بین‌المللی و نمایندگان نامزدها و با پوشش رسانه‌ها انجام می‌شود  تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

نحوه اعلام نتايج آرا توسط کمیساریای عالی مستقل انتخابات با ابهاماتی همراه بوده که انتقادات شدیدی را به خصوص ازجانب تشکل هایی که رأی مورد انتظارشان را به دست نیاورده اند برانگیخته است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
کمیساریای عالی مستقل انتخابات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا