رایزنی رئیس ستاد کل ارتش فرانسه با رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم

دو طرف درباره اعزام نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم به فرانسه برای گذراندن دوره های مختلف مربوط به عملیات وِیژه رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «تیری بورکهارد»، رئیس ستاد کل ارتش فرانسه، امروز به همراه «ایریک شوالیه»، سفیر فرانسه در بغداد با «عبدالوهاب الساعدی»، رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم عراق دیدار کرد.

در این دیدار الساعدی ضمن استقبال از رئیس ستاد کل ارتش فرانسه و هیئت همراه او، از نقش فرانسه و حمایت مداوم این کشور از نیروهای مسلح عراق در جنگ با داعش تقدیر کرد.

وی ضمن تحسین حمایت هوایی و آموزش مداوم فرانسه به نیروی زمینی عراق، تاکید کرد که سفر این مقام نظامی فرانسه به عراق، گام مهمی برای تقویت همکاری و تبادل تجربه نظامی است.

از سویی دیگر، رئیس ستاد کل ارتش فرانسه ضمن تقدیر و تشکر از استقبال گرم و میهمان نوازی از وی، پیشرفت نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم در زمینه های اطلاعاتی و تاکتیکی و زیرساخت ها را تحسین کرد و دستگاه مبارزه با تروریسم را، نیروی خالص عراقی توصیف کرد.

دو طرف در این دیدار درباره برگزاری دوره های آموزشی در فرانسه و اعزام رزمندگان دستگاه مبارزه با تروریسم برای آموزش به آنها در زمینه های مختلف مربوط به عملیات ویژه رایزنی کردند.

بورکهارد روز گذشته در مقر فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق در بغداد با «عبدالامیر الشمری»، معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک عراق دیدار و بر آمادگی کشورش برای حمایت کامل از نیروهای امنیتی عراق تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا