وزارت دفاع امارات از آغاز رزمایش نظامی این کشور خبر داد

وزارت دفاع امارات امروز یکشنبه از آغاز رزمایش زمینی، دریایی و هوایی این کشور خبر داد که قرار است تا 14 ژانویه ادامه داشته باشد.

میدل ایست نیوز: وزارت دفاع امارات اعلام کرد که رزمایش زمینی، دریایی و هوایی این کشور با عنوان “سپر مشترک امارات/50” در سمت غربی آب‌های این کشور آغاز شده و تا 14 ژانویه ادامه خواهد داشت.

سرلشکر «صالح محمد بن مجرن العامری» فرمانده عملیات مشترک امارات امروز یکشنبه اعلام کرد که این رزمایش بیانگر واقعیت‌های نیروهای مسلح امارات و سطح پیشرفته توانمندی‌های دریایی، زمینی و هوایی این کشور برای دفاع از دستاوردهای امارات در شرایط عملیاتی مختلف است.

رزمایش “سپر مشترک امارات/50” در چارچوب تمرینات و آماده‌سازی نظامیان این کشور و با هدف افزایش سطح آمادگی یگان‌های نیروهای مسلح برای دفاع از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی امارات برگزار می‌شود.

امارات در نوامبر گذشته هم رزمایش مشترکی با عربستان با هدف تقویت همکاری‌های دفاعی و تبادل تجربه و دانش نظامی بین دو کشور برگزار کرد.

از سوی دیگر نیروی دریایی امارات در مشارکت با فرماندهی مرکزی نیروی دریایی امریکا در نوامبر 2021 با مشارکت نیروی دریایی این کشور، اسرائیل و بحرین در دریای سرخ به مدت 5 روز تمرین نظامی برگزار کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
زوسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا