یک سناتور امریکایی لایحه تحریم انصارلله یمن را به کنگره ارائه کرد

یک سناتور جمهوری‌خواه، لایحه‌ای را به سنای آمریکا ارائه کرده است که در آن خواستار اعمال تحریم‌هایی علیه جنبش انصارالله شده است.

میدل ایست نیوز: «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه، لایحه‌ای را به سنای آمریکا ارائه کرده است که در آن خواستار اعمال تحریم‌هایی علیه جنبش انصارالله یمن، مقامات، عوامل و منسوبین به آن شده است.

این لایحه همچنین خواستار قرار گرفتن دوباره جنبش انصارالله در فهرست سازمان‌های تروریستی پس از حمله اخیر آنان به ابوظبی پایتخت امارات شده است.

از دیگر اهداف این لایحه، تصویب قانون تحریم‌ها علیه انصارالله از سوی «جو بایدن» رئیس جمهوری امریکاست تا انصارالله و همه افراد وابسته به آن، ظرف 30 روز در لیست سازمان‌های تروریستی قرار بگیرند.

این سناتور جمهوری‌خواه زمانی لایحه خود را ارائه کرد که کنگره امریکا نیز در پی حمله انصارالله به اهدافی در امارات در حال تلاش برای اعمال مجدد تحریم‌ها علیه این جنبش یمنی است.

کروز البته در نوامبر گذشته نیز این لایحه را ارائه کرده بود اما آن زمان موفقیتی به دست نیاورد ولی پس از حمله اخیر انصارالله به امارات، موجی از نگرانی ایجاد و کنگره بار دیگر قصد دارد قرار گرفتن این جنبش در لیست تروریستی را بررسی کند.

پیشتر نیز اعضای کنگره امریکا حمله انصارالله به مواضعی در ابوظبی از جمله فرودگاه این شهر را به شدت محکوم کرده بودند.

دوشنبه گذشته، ابوظبی پایتخت امارات شاهد حمله موشکی و پهپادی جنبش انصارالله یمن به تأسیسات نفتی و فرودگاهی در این شهر بود.

سخنگوی نظامی جنبش انصارالله نیز پس از این حمله اعلام کرد که این جنبش فرودگاه‌های دبی، ابوظبی، پالایشگاه نفتی ابوظبی و شماری از تاسیسات مهم و حساس این کشور را با 5 موشک بالستیک و هدایت شونده و شمار زیادی پهپاد هدف قرار داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسکای نیوز عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا