سرخط خبرهاسیاسی

امارات پرواز پهپاد در این کشور را ممنوع کرد

امارات پس از حمله پهپادی جنبش انصارالله یمن به ابوظبی، به خاطر آنچه علل امنیتی اعلام شده، دستور توقف پرواز پهپاد در این کشور را به مدت یک ماه صادر کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت کشور امارات چند روز پس از حمله پهپادی جنبش انصارالله یمن به ابوظبی، امروز شنبه به خاطر آنچه علل امنیتی اعلام شده، دستور توقف پرواز پهپاد در این کشور را به مدت یک ماه صادر کرد.

این ممنوعیت که در هماهنگی با سازمان هوانوردی غیرنظامی گرفته شده شامل هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای سبک ورزشی در انواع و اشکال مختلف آن می‌شود.

وزارت کشور امارات این دستور را به دلیل آنچه نقض قوانین مرتبط با ورزش‌های هوایی و استفاده از پهپاد در مناطق غیرمجاز اعلام شده، اتخاذ کرده است؛ از سویی اعلام این دستور پس از حمله پهپادی روز دوشنبه جنبش انصارالله به زیرساخت‌های شهر ابوظبی، احتمال ارتباط مستقیم میان ممنوعیت پرواز پهپاد بر آسمان امارات و حمله انصارالله را تقویت کرده است.

سخنگوی نظامی جنبش انصارالله نیز پس از حمله هفته پیش اعلام کرده بود که این جنبش فرودگاه‌های دبی، ابوظبی، پالایشگاه نفتی ابوظبی و شماری از تاسیسات مهم و حساس این کشور را با 5 موشک بالستیک و هدایت شونده و شمار زیادی پهپاد هدف قرار داده است.

منبع
روسیا الیوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا