واکنش ها به حمله مجدد انصار الله به امارات و عربستان

شماری از کشورهای منطقه و شورای همکاری، عملیات موشکی و پهپاد انصار الله در عمق امارات و عربستان را محکوم کردند.

میدل ایست نیوز: به دنبال عملیات اخیر انصار الله در عمق امارات و عربستان، شماری از کشورها و نهادها این حملات را محکوم کردند.

«نایف الحجرف»، دبیرکل شورای همکاری ضمن محکوم کردن حملات به امارات و عربستان، آن را نقض قوانین بین المللی خواند.

وی در بیانیه ای گفت: تداوم این حملات نشان دهنده چالش آفرینی آشکار انصار الله برای جامعه بین الملل و بی توجهی به قوانین و عرف بین المللی و مخالف با همه تلاش ها برای برقراری صلح در یمن است.

الحجرف از جامعه بین الملل خواست به مسئولیت خود عمل کرده و موضعی قاطعانه در قبال انصار الله برای توقف اقدامات «تروریستی اش» در هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی و غیرنظامیان اتخاذ کند.

وی بر همبستگی شورای همکاری با دولت امارات و عربستان و حمایت از اقداماتی که برای حفظ امنیت و ثبات خود و حفظ امنیت ساکنان خود اتخاذ می کنند، تاکید کرد.

از سویی دیگر وزارت خارجه بحرین، حمله انصار الله به امارات و عربستان را محکوم و تاکید کرد که منامه از هر اقدامی که دو کشور برای حفظ امنیتشان اتخاذ می کنند، حمایت می کند.

کویت دیگر کشور عضو شورای همکاری نیز ضمن محکوم کردن حملات انصار الله به امارات و عربستان، آن را نقض آشکار قوانین بین المللی دانست و از جامعه بین المللی خواست گام های ملموسی برای توقف این حملات و در راستای حفظ امنیت و صلح بین المللی اتخاذ کند.

وزارت خارجه ترکیه در حمایت از امارات و عربستان، حمله انصار الله را نقض آشکار قوانین بین المللی عنوان کرد.

از طرفی دیگر وزارت خارجه مصر تاکید کرد که مصر از هر اقدام عربستان و امارات برای مقابله با حملات «تروریستی» حمایت می کند.

وزارت خارجه اردن نیز شلیک دو موشک به سمت امارات را محکوم کرد و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی دانست.

وزارت امور خارجه عربستان هم در واکنش به این حملات بر لزوم تحرکات در سطح بین المللی برای پایان دادن به حملات انصار الله شد. عربستان ضمن محکومیت حملات مکرر عربستان به اماکن غیرنظامی، اصرار انصار الله به حملات پی در پی را چالشی برای جامعه بین المللی دانست.

سخنگوی انصار الله یمن امروز در بیانیه ای عملیات گسترده در عمق امارات و عربستان خبر داد و گفت انصار الله با موشک بالستیک و پهپاد به ابوظبی، دبی و مناطقی از عربستان حمله کرده است.

 

همچنین بخوانید

مروری بر بارزترین حملات انصار الله یمن به امارات

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا