«روسیا الیوم» مدعی شد: نامه برخی سران چارچوب هماهنگی به آیت الله خامنه ای درباره ائتلاف با مقتدی صدر

خبرگزاری «روسیا الیوم» در گزارشی به نقل از «منابع آگاه عراقی» از نامه برخی سران چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه به رهبر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری «روسیا الیوم» در گزارشی به نقل از «منابع آگاه عراقی» از نامه سران چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه به آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، درباره ائتلاف با «مقتدی صدر» خبر داد.

بر اساس این گزارش، برخی گروه‌های عضو چارچوب هماهنگی در نامه‌ای به رهبر ایران درباره مذاکرات خود با مقتدی صدر و اینکه وی حاضر به ائتلاف با نیروهای چارچوب هماهنگی به جز ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی است توضیح داده‌اند.

این گزارش افزوده که آیت‌الله خامنه‌ای بر اهمیت حفاظت از یکپارچگی چارچوب هماهنگی حتی به قیمت عدم مشارکت در دولت و رفتن به اپوزیسیون تأکید کرده است.

چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعی شامل همه گروه های سیاسی شیعه عراق به غیر از جریان صدر است. صدر در سال گذشته و پس از اعلام اولیه عدم مشارکت در انتخابات، عملا از این چارچوب خارج شد.

پیش از این گزارش‌هایی منتشر شد که بر اساس آنها مقتدی صدر در دیدار هفته گذشته خود با «هادی العامری» به نمایندگی از نیروهای چارچوب هماهنگی، تأکید کرد که حاضر به ائتلاف با همه نیروهای چارچوب هماهنگی به غیر از ائتلاف دولت قانون و نوری المالکی است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا