وزیر دفاع عراق: 32 جنگنده F-16 و 24 جنگنده کره ای داریم

وزیر دفاع عراق در مصاحبه ای تلویزیونی آماری از امکانات نظامی عراق ارائه و تأکید کرد که داعش دیگر توان تکرار حوادث 2014 را ندارد.

میدل ایست نیوز: وزیر دفاع عراق در مصاحبه ای تلویزیونی آماری از امکانات نظامی عراق ارائه و تأکید کرد که داعش دیگر توان تکرار حوادث 2014 را ندارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «جمعه عناد السعدون» وزیر دفاع عراق، در مصاحبه با شبکه رسمی این کشور تأکید کرد که هیچ‌گونه نیروی موهوم (به معنای سربازی که نامش ثبت شده اما وجود خارجی نداشته باشد) در ارتش عراق وجود ندارد.

او گفت که فقط 3 درصد نیروهای ارتش فعالیت متفرقه دارند به این معنا که به فعالیت‌های غیر نظامی مشغول هستند.

وزیر دفاع عراق درباره امکانات نظامی این کشور تأکید کرد که 32 جنگنده F-16 در خدمت هستند و عملیات اجرا می‌کنند و چندین جنگنده روسی هم هست که متعلق به نیروی هوایی ارتش است و بسیاری از آنها از کار افتاده است.

وی افزود که امکانات ضد هوایی عراق هم در وضعیت خوب و فعال است و افزود که عراق نیازمند سلاح ضد پهپاد است.

عناد همچنین خبر داد که عراق به زودی 4 رادار پیشرفته دریافت خواهد کرد و قراردادهایی برای خرید 14 رادار دیگر امضا کرده است و افزود که تأخیر در تصویب بودجه  2022 موجب تأخیر در اجرای قراردادهای ارتش می‌شود.

او گفت که سرویس جنگنده‌های امریکایی به صورت مرتب انجام می‌شود و بیش از 10 سال است که این سرویس در پایگاه نظامی بلد انجام می‌شود.

وی افزود که عراق 24 جنگنده کره‌ای دارد که 7 سال است سرویس نشده و اخیرا با شرکت تولیدکننده آن برای ازسرگیری سرویس این جنگنده‌ها توافق شده است.

وزیر دفاع عراق همچنین از قراردادهایی برای خرید بالگردهای پیشرفته و پهپاد خبر داد.

او درباره خطر داعش در عراق نیز گفت که در حال حاضر فقط 5 درصد عناصر داعش در عراق هستند و افزود که همه امکانات نظامی که داعش در سال 2014 به دست آورد نابود شده و داعش دیگر قدرت تکرار حوادث 2014 را ندارد.

عناد گفت که مرز عراق و سوریه از القائم تا ربیعه کاملا در کنترل نیروهای عراقی است و افزود که برج‌های پاسبانی در طول این مسیر به دست نیروهای عراقی ساخته شده و آنچه درباره اهدای آن از جانب امریکایی‌ها گفته شده بی اساس است.

او گفت که انتشار اطلاعات امنیتی غلط در شبکه‌های اجتماعی معضلی است که بر امنیت کشور تأثیر می‌گذارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا