اجتماعی

تدارکات لازم بهداشتی و امنیتی برای برگزاری مراسم شهادت امام کاظم(ع)

عتبه امامین جوادین، وزارت بهداشت عراق و شورای امنیت ملی این کشور از انجام هماهنگی‌های لازم برای برگزاری مراسم شهادت امام کاظم (ع) خبر دادند.

میدل ایست نیوز: عتبه امامین جوادین(ع) در شهر کاظمین، وزارت بهداشت عراق، فرماندهی عملیات بغداد و شورای امنیت ملی عراق از انجام هماهنگی‌های لازم بهداشتی و امنیتی برای برگزاری باشکوه مراسم سالگرد شهادت امام موسی کاظم (ع) خبر دادند.

در همین راستا، عتبه امامین جوادین(ع) در شهر کاظمین بر اجرای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا در مراسم امسال که قرار است یکشنبه آینده برگزار شود، تاکید کرد.

«سعد الحجیه» معاون تولیت حرم مطهر امامین جوادین(ع) نیز اعلام کرد که این عتبه از ابتدای همه‌گیری کرونا دستورات پیشگیرانه را مد نظر داشته و از این رو تمامی خادمان حرم، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و ایستگاهی برای واکسیناسیون زائران در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد که وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر با عتبات مقدس عراق برای خدمت‌رسانی به زائران در مراسم‌های مختلف در هماهنگی کامل هستند.

الحجیه همچنین به استقرار یگان های بهداشتی، سایت‌های توزیع دارو، یگان‌های کمک های اولیه، کلینیک سیار، آمبولانس‌های متعلق به حرم و همچنین حضور کادر درمانی حرم و نیروهای داوطلب برای خدمت‌رسانی به زائران در ایام شهادت امام موسی کاظم اشاره کرد.

آمادگی کامل وزارت بهداشت عراق برای برگزاری مراسم شهادت امام کاظم

وزارت بهداشت عراق هم از آمادگی کامل بهداشتی و پزشکی خود برای گرامیداشت سالگرد شهادت امام کاظم (ع) خبر داد.

در همین حال، «ری فلاح» عضو تیم رسانه‌ای وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که این وزارتخانه پایگاه‌های خود را در طول مسیرهای منتهی به کاظمین مستقر کرده و خودروهای اورژانس نیز برای خدمت‌رسانی به زائران آماده هستند.

وی افزود که تیم‌های وزارت بهداشت عراق بر عملکرد موکب‌هایی که در مسیر برای زائران غذا تهیه می‌کنند نظارت خواهند کرد و وسایل پزشکی لازم برای مقابله با کرونا مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

فلاح همچنین به حضور تیم‌های وزارت بهداشت در مسیرها برای آموزش اقدامات ضروری به زائران جهت مقابله با ویروس کرونا اشاره و تاکید کرد که تیم‌های واکسیانیون نیز در طول مسیر عزاداران حاضر خواهند بود.

تامین امنیت زائران

از سویی شورای امنیت ملی عراق بر حمایت از فرماندهی عملیات بغداد برای تامین امنیت مراسم میلیونی ایام شهادت امام موسی کاظم (ع) در شهر کاظمین تاکید کرد.

شورای امنیت ملی عراق همچنین از همکاری اهالی کاظمین و الاعظمیه با نیروهای امنیتی جهت تامین امنیت مراسم سالگرد شهادت امام موسی کاظم قدردانی کرد.

قرار است مراسم میلیونی گرامیداشت شهادت امام موسی کاظم (ع) هفته آینده همزمان با ایام شهادت ایشان در شهر کاظمین و حرمین امامین جوادین برگزار شود.

 

منبع
الفرات نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا