گفتگوی رئیس دانشگاه دفاع ملی ایران و مشاور امنیت ملی عراق در مورد سرانجام گفتگوها با عربستان

مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ایران درباره گفتگوهای میان ایران و عربستان گفتگو کردند.

میدل ایست نیوز: «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق امروز یکشنبه ضمن استقبال از «اسماعیل احمدی مقدم» رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ایران و هیئت همراه، اعلام کرد که تفاهم میان ایران و عربستان برای منطقه و جهان مهم است.

دو طرف در این دیدار درخصوص روابط عراق و ایران و راه‌های تقویت آن از طریق همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف گفت‌وگو کردند.

الاعرجی در این دیدار تاکید کرد که روابط عراق و ایران، تاریخی و راهبردی است و باید از تجارب گسترده در دو کشور نهایت بهره را برد.

مشاور امنیت ملی عراق به روابط ایران و عربستان هم پرداخت و با بیان اینکه بغداد از بهبود روابط تهران و ریاض حمایت می‌کند، نسبت به دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان که قرار است به زودی در بغداد برگزار شود، ابراز خوشبینی کرد.

الاعرجی در این دیدار به معاهده 1975 الجزایر میان عراق و ایران هم اشاره و تاکید کرد که این قرارداد بسیار مهم است و باید در جهت منافع دو کشور فعال شود و فعالسازی آن نیازمند اقدامات قانونی است.

از سویی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ایران هم بر آمادگی کشورش جهت همکاری و تبادل تجربه با عراق در راستای منافع دو کشور تاکید کرد.

پیشتر هم رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ایران در سفر به عراق با رئیس ستاد کل ارتش این کشور دیدار و درباره تقویت همکاری و هماهنگی و تبادل تجربه رایزنی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا