ترکیه آتش زدن قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد

وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای آتش زدن قرآن کریم در سوئد توسط رهبر یک حزب راست گرای افراطی در دانمارک را محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به آتش زدن قرآن کریم در سوئد ضمن محکوم کردن این اقدام تصریح کرد: این اقدام نشان می‌دهد که از پیامدهای حملات مشابه در گذشته درس عبرت گرفته نشده، در رابطه با ممانعت از اقدامات اسلام ستیزانه و تحریک آمیز نژاد پرستانه و همچنین از وقوع جرایم نفرت‌محور به بهانه آزادی بیان چشم پوشی می‌شود.

به گزارش آناتولی، این وزارتخانه همچنین حملات و اقدامات تحریک‌آمیز علیه اسلام، مسلمانان، قرآن کریم و اماکن اسلامی در نقاط مختلف جهان در ماه رمضان را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه با اشاره به ادامه مبارزه ترکیه با رویکرد و ذهنیت‌های اسلام هراسانه و نژادپرستانه تاکید شد: بدین وسیله از تمامی کشورها و نهادهای بین‌المللی برای اتخاذ تدابیر لازم در مقابل اسلام هراسی و نژادپرستی دعوت می کنیم و انتظار داریم گام‌های بازدارنده در این زمینه فورا برداشته شده و عاملان تحویل عدالت شوند.

گفتنی است که راسموس پالودن، رهبر حزب راست‌گرای افراطی در دانمارک در یکی از شهرهای جنوبی سوئد اقدام به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کرد. این اقدام با واکنش و خشمگسترده مسلمانان رو به رو شده است.

همچنین بخوانید

چه کشورهایی آتش زدن قرآن کریم در سوئد را محکوم کردند؟

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا