تنوع غذایی مصری ها در ماه مبارک رمضان

از مهم ترین غذاهای ماه رمضان در مصر، ملوخیه و محشی و بط و مرقه و منسف و لصیمه و الفول النابت (نوعی باقلای مصری) و کنافه و قطایف و غیره است.

میدل ایست نیوز: به نوشته وبگاه ایندیپندنت عربی، سفره ماه رمضان در مصر دارای غذاهای متنوعی است که خاص این ماه مبارک است و باعث خوشحالی بزرگسالان و خردسالان است.

یکی از معروف ترین خوراکی های ماه رمضان در مصر، یامیش (میوه خشک و آجیل) است و از غذاهای معروف مصر در این ماه، خشاف است که مردم مصر هر سال تا سال بعد در انتظار آن هستند.

این غذا از خرمای نارس خیس خورده و میوه های خشک مانند زردآلو، آلو، انجیر و کشمش تشکیل شده است و یکی از غذاهای اصلی ماه رمضان محسوب می شود.

به نوشته وبگاه المصری الیوم، غذاهای محبوبی در ماه رمضان در مصر وجود دارد که دارای ریشه های تاریخی است و از مهم ترین این غذاها می توان به ملوخیه و محشی و بط و مرقه و منسف و لصیمه و الفول النابت(نوعی باقلای مصری) و از شیرینی ها به کنافه و قطایف و غیره اشاره کرد.

از غذاهای معروف استان سینای شمالی، منسف و لصیمه است.

به گفته «محمود الشوربجی»، شهروند مصری اهل سیناء، یکی از غذاهای معروف رمضان منسف است و آن نانی است که بر روی ورقه فلزی می پزند و برش می زنند و آبگوشت (سوپ) را بر روی آن می ریزند و سپس روغن حیوانی تهیه شده از شیر بز و گوشت های قرمز و گاهی سفید به آن اضافه می کنند و در وعده افطار به صورت گرم سرو می شود.

حسن یکی از فروشندگان فول نابت می گوید: فول، وعده غذایی ارزانی است، ولی ارزش غذایی بسیاری دارد و آب لیمو بر روی آن ریخته می شود و در درمان سرماخوردگی استفاده می شود و مردم در جشن ها و مناسبت های مذهبی از آن استفاده می کنند.

به نوشته وبگاه ایندیپندنت عربی، شربت ها از اهمیت بسیاری در سفره های ماه رمضان در مصر برخوردار هستند و مشهورترین آنها قمرالدین یا شربت مشهور زردآلوی خشک است و به میزان زیادی و فقط در ماه رمضان فروخته می شود و از شربت های معروف دیگر در این ماه، عرقسوس(شربت شیرین بیان) است.

از میان شیرینی های متعددی که سفره ماه رمضان در مصر را می آراید، کنافه و قطایف مشهورترین آنها است و به علت تقاضای زیاد، مغازه های شیرینی فروشی هر سال به میزان زیادی آنها را تهیه می کنند.

روایت های بسیاری درباره اصل و منشأ این شیرینی ها وجود دارد و گفته می شود که کنافه در زمان ورود خلیفه المعزلدین الله فاطمی به قاهره شناخته شد و گفته می شود که شیرینی قطایف به دوره ممالیک در مصر باز می گردد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا