آمار بیکاران در عراق 4 میلیون نفر اعلام شد

وزارت کار و امور اجتماعی عراق اعلام کرد که بیش از 4 میلیون از شهروندان این کشور بیکار هستند.

میدل ایست نیوز: عبیر الجلبی، سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی عراق امروز سه‌شنبه اعلام کرد که بیش از 4 میلیون از شهروندان این کشور بیکار هستند و از سویی تیمی در دولت عراق برای مقابله با پدیده تکدی‌گری در این کشور تشکیل شده است.

الجلبی افزود که وزارت کار و امور اجتماعی عراق بیش از دو میلیون بیکار را در بانک اطلاعاتی خود ثبت کرده و به همین میزان افرادی هستند که اطلاعات آنان ثبت نشده است.

سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی عراق به پدیده تکدی‌گری در عراق نیز اشاره کرد و گفت که پدیده تکدی‌گری در میان جوانان تنها ناشی از کمبود فرصت‌های شغلی نیست، بلکه دلایل اجتماعی ناشی از فروپاشی خانواده و گسترش مواد مخدر به ویژه در مناطق و استان‌های فقیر از مهم‌ترین علل آن هستند.

وی خاطرنشان کرد که وزارت کار و امور اجتماعی در قالب تیمی متشکل از وزارتخانه‌های کشور، امنیت ملی و آموزش با هدف سیاست‌گذاری برای مبارزه با پدیده تکدی‌گری و دستیابی به راه‌حل‌هایی برای مقابله با آن همکاری می‌کند.

الجلبی یادآور شد که نظارت بر مساله تکدی‌گری و بی‌خانمانی بر عهده وزارت کشور است که این وزارتخانه با هماهنگی وزارت کار در تلاش است تا افرادی در سن‌های 12 تا 17 سال را در محل‌های مشخص، اسکان دهد تا پس از بازپروری و آموزش بتوانند به چرخه کار و فعالیت وارد شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا