ابتکار عمل عراق برای کمک به کاهش تنش در اوکراین

وزارت خارجه عراق از ارائه ابتکار عملی برای فعال شدن دوباره کمیته وزارتی اتحادیه عرب برای کمک به کاهش تنش در اوکراین خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت خارجه عراق از ارائه ابتکار عملی برای فعال شدن دوباره کمیته وزارتی اتحادیه عرب برای کمک به کاهش تنش در اوکراین خبر داد.

«احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت خارجه عراق، در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق گفت که کمیته وزارتی اتحادیه عرب با هدف وساطت جهت کاهش بحران در اوکراین با عضویت عراق تشکیل شد و در اولین گام به دیدار وزرای خارجه روسیه و اوکراین رفت و برای کاهش تنش تلاش کرد.

او گفت که اخیرا جلسه مجازی اعضای این کمیته با حضور وزرای خارجه مصر، اردن، عربستان، امارات و الجزائر و دبیر کل سازمان ملل برگزار شد و در این جلسه عراق طرحی را ابتکار عملی را برای فعال شدن دوباره این کمیته و به دست گرفتن زمام امور جهت کمک به کاهش تنش‌ها و همچنین کاهش پیامدهای آن در عرصه امنیت غذایی ارائه کرد.

الصحاف درباره سفر اخیر وزرای خارجه مصر و اردن به بغداد نیز گفت که هماهنگی‌های سه کشور درباره اجرای پروژه‌های مشترک به مراحل نهایی رسیده که از جمله آنها ساخت شهرک صنعتی مشترک عراق و اردن و اتصال شبکه برق دو کشور است.

او تأکید کرد که هماهنگی‌های سه‌جانبه عراق و مصر و اردن علیه هیچ کشوری نیست و اساسا گامی برای ارائه ابتکار عمل‌های جمعی برای تقویت امنیت منطقه است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا