جلوگیری سازمان امنیت کردستان از ورود خبرنگاران به محل حمله پهپادی در اربیل

جمعیت دفاع از آزادی مطبوعات در عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی اقلیم کردستان مانع از رسیدن خبرنگاران به محل حمله پهپادی شب گذشته شده است.

میدل ایست نیوز: جمعیت دفاع از آزادی مطبوعات در عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی اقلیم کردستان (آسایش) مانع از رسیدن خبرنگاران به محل حمله پهپادی شب گذشته در اربیل شده است.

بر اساس بیانیه رسمی این تشکیلات غیر دولتی عراقی، دستگاه امنیت اقلیم کردستان اجازه پوشش حمله پهپادی شب گذشته را به نمایندگان رسانه‌های رووداو، کردستان24، NRT و چند خبرگزاری دیگر محلی نداده است.

این بیانیه افزوده که در این راستا، دوربین‌ها و تجهیزات خبرنگارانی که برای پوشش این خبر به منطقه حادثه اعزام شده بودند ضبط شده تا نتوانند فیلمی از محل حادثه ضبط کنند، هرچند بعد از چند ساعت همه این تجهیزات را به خبرنگاران پس داده‌اند.

این گزارش تأکید کرده که از برخی خبرنگاران نیز تعهد مکتوب گرفته شده که به این منطقه بازنگردند.

ظهر امروز (پنج شنبه) شورای امنیت اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که کتائب حزب‌الله مسئول حمله پهپادی شب گذشته به اربیل است.

شورای امنیت اقلیم کردستان عراق افزود که کتائب حزب الله با استفاده از یک پهپاد بمبگذاری شده از منطقه “آلتون کوبری” حمله به اربیل را انجام داد.

شورای امنیت اقلیم کردستان تاکید کرد که برخی رسانه‌های یک قدرت منطقه‌ای پس از این حمله و مانند دفعات قبل اعلام کردند که این حمله یک خودروی متعلق به موساد اسرائیل را هدف قرار داده و مدعی شده‌اند که در جریان این حمله یک نفر کشته شده است ولی باید دانست که شاید آنها بتوانند افکار عمومی خود را با این دروغ ها تغذیه کنند، اما مردم اربیل و اقلیم کردستان خود شاهد محل و نوع حمله بودند.

شورای امنیت اقلیم کردستان تاکید کرد که شایعاتی که برخی طرف‌ها مطرح می‌کنند که خودروی موساد اسرائیل در این حمله مورد هدف قرار گرفته بی اساس است و کسانی که این شایعات را منتشر می کنند سعی در سرپوش گذاشتن بر ناکامی و ضعف خود دارند وگرنه باید امنیت را در قلب پایتخت و شهرهای خود حفظ کنند.

این شورا در پایان تاکید کرد که اقلیم کردستان عراق هرگز محلی برای تهدید هیچ کدام از کشورهای منطقه نخواهد بود و در عین حال اعلام می کنیم که این کشورها هم باید به حاکمیت عراق و اقلیم کردستان عراق احترام بگذارند.

نیمه شب گذشته، دستگاه مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که در یک حمله پهپادی به منطقه ای میان اربیل و منطقه ییلاقی صلاح الدین سه غیرنظامی مجروح شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
جمعیت دفاع از آزادی مطبوعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا