رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، پس از کویت به بحرین رفت

رشاد العلیمی در این سفر به بررسی آخرین تحولات یمن و نقش شورای رهبری ریاست جمهوری این کشور و تلاش های آن برای تثبیت و تقویت امنیت در کشور پرداخت.

میدل ایست نیوز: رشاد العلیمی، رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، پس از کویت به بحرین سفر و با حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش الخلیج آنلاین، پادشاه بحرین در این دیدار تاکید کرد که کشورش از شورای رهبری ریاست جمهوری یمن در انجام وظایفش و حمایت از تلاش ها برای احیای سلطه مشروع و تحقق صلح و امنیت و ثبات و توسعه در یمن و پاسخ به آرمان های ملت یمن حمایت می کند.

وی از تمدید آتش بس بشردوستانه در یمن که از سوی سازمان ملل به مدت دو ماه دیگر اعلام شد، استقبال کرد.

پادشاه بحرین تاکید کرد که آتش بس باید به دستیابی به راه حلی سیاسی جامع و پایدار برای بحران یمن کمک کند.

وی اعلام کرد که بحرین با اعطای عضویت کامل به یمن در شورای همکاری موافق است.

حمد بن عیسی بر موضع ثابت کشورش و موافقت کامل با عضویت کامل یمن در شورای همکاری با توجه به ارتباط جغرافیایی و تاریخ مشترکی که با کشورهای عضو شورای همکاری دارد، تاکید کرد.

از سویی دیگر العلیمی نیز به بررسی آخرین تحولات یمن و نقش شورای رهبری ریاست جمهوری یمن و تلاش های آن برای تثبیت و تقویت امنیت در کشور پرداخت.

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن در این سفر با راشد بن عبدالله آل خلیفه، وزیر کشور بحرین نیز دیدار و درباره تقویت همکاری و هماهنگی و مسائل امنیتی رایزنی کرد.

العلیمی پیش از این در سفر به کویت با مشعل الاحمد الجابر الصباح، ولیعهد کویت و صباح الخالد، نخست وزیر کویت دیدار و گفت وگو کرد.

احتمال دارد العلیمی در ادامه سفرهای منطقه ای خود به قطر و مصر نیز سفر کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا