وضعیت آب در اردن بحرانی شد

وزارت آب اردن، وضعیت آبی این کشور را به دلیل کمبود منابع آبی موجود و ضعف ذخیره آب در سدها برای مصارف شرب، بحرانی اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت آب اردن، وضعیت آبی این کشور را به دلیل کمبود منابع آبی موجود و ضعف ذخیره آب در سدها برای مصارف شرب، بحرانی اعلام کرد.

به گزارش روسیا الیوم، عمر سلامه، سخنگوی وزارت آب اردن گفت: ما در هر زمان و منطقه در معرض اختلالات به دلیل محدودیت منابع و در سایه شرایط بحرانی آب هستیم.

وی در گفت وگویی با شبکه المملکه افزود: وزارت آب تلاش می کند از همه منابع و با کارایی بالا، برای رساندن آب به شهروندان بهره برداری کند.

سلامه اشاره کرد که هرگونه مشکل در منابع بر تامین آب یک منطقه یا منطقه ای دیگر تاثیر می گذارد.

سخنگوی وزارت آب اردن در ادامه تصریح کرد: وضعیت در همه مناطق اردن عقلانی پیش می رود و مقدار مناسب آب به همه مناطق می رسد اما برخی نقص ها که هر از چند گاهی رخ می دهد، وضعیت آبرسانی را آشفته می کند.

وی از مردم اردن به دلیل عدم تامین آب کافی به شدت عذرخواهی کرد و گفت: همکاری همه در این شرایط سخت، از طریق بهینه سازی مصرف به ویژه با آمدن موج گرما به اردن، رکن اصلی است.

اردن یکی از فقیرترین کشورها از لحاظ منابع آبی به شمار می‌رود و با وجود تلاش‌ها برای بهینه‌سازی مصرف و مبارزه با دزدی آب، مردم این کشور روزانه در دسترسی به آب شرب سالم با گرفتاری‌های بسیاری دست به گریبان هستند.

همچنین بخوانید

کم آبی در اردن بیداد می کند

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا