ایران فروش دلاری بلیت به اتباع خارجی توسط آژانس ها را ممنوع کرد

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران تأکید کرد که فروش دلاری بلیت به اتباع بیگانه از طریق چارترکنندگان، سیستم‌های توزیع و فروش و آژانس‌ها ممنوع است.

میدل ایست نیوز: دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران تأکید کرد که فروش دلاری بلیت به اتباع بیگانه از طریق چارترکنندگان، سیستم‌های توزیع و فروش و آژانس‌ها ممنوع است.

مقصود اسعدی سامانی به خبرگزاری ایرانی «باشگاه خبرنگاران جوان» گفت: به دلیل مشکلات و سوء استفاده‌های احتمالی که از فروش دلاری بلیت هواپیما پیش‌بینی می‌شد، در بخشنامه‌ای که از دیروز به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده ضوابط فروش بلیت به اتباع خارجی مشخص و به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران بر اساس این بخشنامه، فروش بلیت به اتباع بیگانه فقط از طریق «سایت شرکت هواپیمایی» یا در دفتر آن شرکت و نمایندگی‌ها به صورت حضوری انجام می‌شود به طوری که همه فرآیندهای فروش در کنترل کامل آن شرکت باشد.

او می‌گوید: فروش بلیت به اتباع بیگانه از طریق چارترکنندگان، سیستم‌های توزیع و فروش، آژانس‌ها و OTA ها ممنوع است و در صورت هر گونه تخلف و بروز مشکل، شرکت هواپیمایی موظف به پاسخگویی است.

فروش بلیت به اتباع غیر ایرانی براساس ساعت صندلی، شناور بوده و ممکن است این  نرخ بلیت تغییر کند.

چندی پیش برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در قالب بخشنامه ای اقدام به فروش دلاری بلیت هواپیما به اتباع غیر ايرانی کردند.

پیش تر وزارت گردشگری ایران بر مخالفت خود با این اقدام تأکید کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا