اقتصادی

فروش دلاری بلیت هواپیما به شهروندان خارجی در ایران کلید خورد

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ایران از تهیه و ابلاغ دستورالعمل دلاری شدن بلیت هواپیما برای شهروندان خارجی خبر داد.

میدل ایست نیوز: حسن خوشخو، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ایران از تهیه و ابلاغ دستورالعمل دلاری شدن بلیت هواپیما برای شهروندان خارجی خبر داد.

به گزارش تسنیم، خوشخو با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس مصوبات جلسه‌ای که با اعضای انجمن شرکت‌های هواپیمایی داشتیم هیچ یک از مراکز فروش چه به صورت کانال یا اپلیکیشن یا سایت‌ها حق نمایش نرخ اتباع غیر ایرانی را ندارند و اتباع غیر ایرانی برای تهیه بلیت باید به شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کنند و پرداخت وجه به صورت دلاری یا ریالی است.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند که کپی گذرنامه‌ها را برای صدور بلیت داشته باشند تا از کو چک‌ترین سو استفاده احتمالی جلوگیری شود واتباع ایرانی مقیم خارج از کشور ازاین قانون مستثنی هستند.

خوشخو تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی حق مسدود سازی درگاه‌های فروش بلیت را ندارند اگر این اتفاق بیفتد سازمان هواپیمایی مجوز پرواز شرکت خاطی را باطل می‌کند.

وی در واکنش به نامه‌ی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مبنی درخواست توقف دریافت دلاری بودن بلیت برای اتباع غیر ایرانی گفت: براساس آیین نامه‌های دولتی مرجع تعیین نرخ گذاری شورای عالی هوایی است و سایر ارگان‌ها نمی‌توانند تعیین کننده در این موضوع باشند.

حسن خوشخو، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ایران، پیش از این گفته بود که بخشنامه افزایش نرخ بلیت مربوط به اتباع خارجی را نه رد و نه تکذیب می کند.

وی اما افزوده بود که برخی از شرکت های هواپیمایی تصمیم گرفته اند تا برای مسافران خارجی که قصد سفر داخلی را دارند، براساس نرخ های ارزی بلیت صادر کنند و مدعی شد که این اقدام در ایران همانند سایر کشورهای خارجی است.

دو نرخی شدن قیمت ها در ایران از جمله در فروش بلیت هواپیما، رزرو هتل و یا برخی خدمات پزشکی، احتمال دارد سفر به ایران برای اتباع خارجی را گران کند و یا اینکه این کشور از فهرست مقاصد سفر برای متقاضیان خارجی حذف گردد.

همچنین بخوانید

دو نرخی شدن قیمت ها در ایران و تاثیر آن بر سفر گردشگران عراقی به این کشور

منبع
تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا