ادامه مناسک حج تمتع با رمی جمرات سه‌گانه در منا

حجاج بیت‌الله الحرام امروز یکشنبه همزمان با دومین روز عید قربان در عربستان، با رمی جمرات سه‌گانه در منطقه منا، مناسک حج را ادامه می‌دهند.

میدل ایست نیوز: حجاج بیت‌الله الحرام امروز یکشنبه همزمان با دومین روز عید قربان در عربستان و اولین روز از ایام تشریق (یازده، دوازده و سیزده ذی الحجه)، با رمی جمرات سه‌گانه (صغری، وسطی، کبری) در منطقه منا، مناسک حج خود را ادامه می‌دهند.

حاجیان با حرکت به سمت منا به هر کدام از جمرات سه گانه صغری، وسطی و کبری 7 سنگ‌ریزه و در مجموع 21 سنگ‌ریزه پرتاب می‌کنند.

حجاج روز گذشته شنبه مصادف با روز اول عید قربان تنها جمره کبری را رمی کردند و سپس «قصر» (تراشیدن موی سر) را انجام دادند و قربانی (هدی) کردند و برای طواف به بیت‌الله الحرام بازگشته و سپس برای ایام تشریق دوباره به منا آمدند.

حاجیان روزهای تشریق (11 و 12 و 13 ذی الحجه) را برای رمی جمرات سه‌گانه کبری و وسطی و صغری در منا می‌مانند.

حاجیانی که عجله داشته باشند می‌توانند این اعمال را در دو روز انجام دهند و پیش از غروب روز دوم اعیاد قربان از منا خارج شوند و در مکه طواف وداع را انجام دهند که آخرین رکن حج است. شیعیان البته طواف نساء را هم باید انجام بدهند.

وزارت حج عربستان اعلام کرده که اعمال تاکنون به صورت روان انجام شده و تلاش‌ها برای ارائه بهترین خدمات به حاجیان ادامه دارد.

سازمان آمار عربستان روز جمعه آمار حاجیان امسال را 899 هزار و 353 نفر اعلام کرد که 779 هزار و 919 نفر از خارج از عربستان آمده‌‌اند.

21.4 درصد حاجیان از کشورهای عربی و 53.8 درصد از کشورهای آسیایی و 13.2 درصد از کشورهای آفریقایی و 11.6 درصد از اروپا و امریکا و استرالیا هستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا