دبیر کل جهاد اسلامی: همه شهرهای اشغالی هدف قرار می گیرند

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی در واکنش به حمله امروز اسرائیل به نوار غزه گفت که «دشمن باید منتظر جنگ باشد».

میدل ایست نیوز: دبیر کل جنبش جهاد اسلامی در واکنش به حمله امروز اسرائیل به نوار غزه گفت که «دشمن باید منتظر جنگ باشد».

«زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی در گفت‌وگو با شبکه المیادین تأکید کرد که امروز آزمونی جدی برای نیروهای مقاومت برای رویارویی با اقدامات خصمانه اسرائیل است و افزود: «ما عازم جنگ می‌شویم و از خداوند برای مجاهدان توفیق طلب می‌کنیم و ضربه‌ای دردناک به اسرائیل خواهیم زد».

او خواستار یکپارچگی نیروهای مقاومت شد و تأکید کرد که جهاد اسلامی هیچ خط قرمزی ندارد و هیچ وساطتی را نمی‌پذیرد و از پای نمی‌نشیند.

وی افزود که ملت فلسطین باید توانایی خود در رویارویی با اسرائیل را ثابت کند و تأکید کرد که کسی که دشمنی را آغاز کرده باید مسئولیت کامل اقدام خود را بپذیرد.

دبیر کل جهاد اسلامی افزود: «برادران مصری بدانند که دشمنی سرشت اشغالگران است و به این حمله پاسخ خواهیم داد و جنگی درخواهد گرفت که پیروز آن ملت فلسطین خواهند بود».

وی گفت: «جنگ آغاز شده و با شهید شدن یارامان ما، هنوز سخن گفتن از وساطت زود است».

النخاله تأکید کرد که اسرائیل می‌کوشد وانمود کند که این جنگ با نیروهای جهاد اسلامی است اما باید گفت که این جنگی نامحدود با ملت فلسطین است.

وی افزود که حکومت فلسطین مسئولیت خود را می‌داند و از همه رزمندگان و در رأس آنها جنبش فتح می‌خواهیم که به مسئولیت خود عمل کنند.

او همچنین خواستار همبستگی کشورهای عربی با فلسطینیان شد.

وی تأکید کرد که همه شهرهای اشغالی در تیررس حملات نیروهای مقاومت خواهند بود و افزود که «این جنگ امتداد جنگ سیف القدس است و جنگی وجودی است».

ساعاتی پیش اسرائیل در حمله هوایی به نوار غزه دو تن از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی را به شهادت رساند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المیادین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا