شهادت «خالد منصور» فرمانده منطقه جنوبی گردان های قدس در رفح

در سومین روز تنش در نوار غزه، بامداد امروز (یکشنبه 7 اوت) اسرائیل به سمت خانه ای در جنوب نوار غزه یک موشک شلیک کرد.

میدل ایست نیوز: در سومین روز تنش در نوار غزه، بامداد امروز (یکشنبه 7 اوت) اسرائیل به سمت خانه ای در جنوب نوار غزه یک موشک شلیک کرد.

نیروی دفاع مدنی در شهر رفح اعلام کرد که از زیر آوار یک ساختمان که با حمله اسرائیل ویران شد 8 جنازه بیرون آمده که یکی از آنها جنازه «خالد منصور»، فرمانده منطقه جنوبی در گردان های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی است.

پیش تر منابع از زخمی شدند 40 تن در حملات اسرائیل به رفح خبر داده بودند.

همزمان منابع فلسطینی از شهادت 6 فلسطینی از جمله 4 کودک و زخمی شدن 15 تن در شب گذشته در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه خبر دادند.

پیش از اعلام بیرون آوردن 8 جنازه از زیر آوار ساختمانی در رفح، وزارت بهداشت نوار غزه شمار کل شهدای حملات اسرائیل را 24 تن از جمله 6 کودک و 203 زخمی اعلام کرده بود.

از سوی دیگر گردان های قدس بامداد امروز از شهادت خالد منصور، عضو شورای نظامی و فرمانده منطقه جنوبی را در حمله به رفح اعلام کرد.

رسانه رسمی اسرائیل نیز اعلام کرد که ارتش «خالد منصور» را در رفح ترور کرده است.

خالد منصور از مهم ترین مقامات نظامی گردان های قدس و جنبش جهاد اسلامی و همیشه در لیست افراد تحت پیگرد اسرائیل بود.

وی در سال 1987 به جهاد اسلامی پیوست و در سال های اخیر مسئول بخش لجستیک و تأمین مواد اولیه و تجهیزات لازم برای ساخت راکت بود.

روز گذشته شاهد حملات راکتی گسترده جهاد اسلامی به سمت مناطق اطراف نوار غزه نیز بود. در تل آویو و چندین شهر دیگر فلسطین نیز صدای آژیر خطر به گوش رسید.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا