الکاظمی عراق را به مقصد نیویورک ترک کرد

نخست وزیر عراق پیش از ترک بغداد گفت که برای مشارکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نمایندگی از عراق به نیویورک می رویم.

میدل ایست نیوز: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، بغداد را به مقصد نیویورک ترک کرد.

بنابر آنچه در بیانیه نخست وزیری عراق آمده است، الکاظمی گفت که برای مشارکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نمایندگی از عراق به نیویورک می رویم.

وی افزود که طی دو سال گذشته برای برپایی بهترین روابط با همسایگان و جامعه بین المللی تلاش کردیم و سطح حضور عراق در محافل بین المللی را ارتقا دادیم و همکاری و شراکت با همه که بازتاب مثبتی بر منافع ملت ما در همه سطوح داشته را تقویت کردیم.

الکاظمی ادامه داد که تجربه دولت ما تاکید دارد که عراق می تواند نقش مهمی در تثبیت ثبات در منطقه ایفا کند و عرصه ای برای نزدیک کردن دیدگاه ها بین همه باشد و این رویکرد باید در همه سطوح اتخاذ شود.

وی تصریح کرد که اینجا باید اشاره کرد که بحران سیاسی کنونی سخت است اما حل آن همچنان امکان پذیر است که این مساله به گفت وگوی با آرامش و صریح نیاز دارد که منافع عراق و ملتش را در اولویت قرار دهد.

نخست وزیر عراق از همه نیروهای ملی و سیاسی خواست آرامش و صبر را پیشه کنند و به گفت وگو و عقلانیت روی آورند و اراده ای قوی و روح ملی بلندی داشته باشند تا کشور را به سلامت از این مرحله و در این لحظه تاریخی از بحران عبور دهند، آن هم از طریق گفت وگویی ملی که بتواند راه حل هایی برای این بحران ایجاد کند.

همچنین بخوانید

سفر الکاظمی به امریکا و بین المللی کردن پرونده بحران سیاسی عراق – میدل ایست نیوز (mdeast.news)

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
نخست وزیری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا