جان باختن 19 تن از جمله معاون اطلاعات سپاه در حوادث زاهدان

منابع رسمی در ایران از جان باختن 19 نفر از جمله معاون اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان در حوادث روز جمعه زاهدان خبر دادند.

میدل یست نیوز: منابع رسمی در ایران از جان باختن 19 نفر از جمله معاون اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان در حوادث روز جمعه زاهدان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایرانی «تسنیم» سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان (جنوب غرب ایران) در بیانیه‌ای از جان باختن معاون اطلاعات سپاه این استان خبر داده است.

در این بیانیه تصریح شده که «حمیدرضا هاشمی»، معاون اطلاعات سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در درگیری در این روز جان باخته است.

«حسین مدرس خیابانی»، استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص تیراندازی روز جمعه در زاهدان گفته است، «در این حادثه ۱۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۲۰ تن نیز زخمی شدند که بخشی از نیروهای انتظامی نیز جز این افراد هستند».

استاندار سیستان بلوچستان در توضیح جزئیات حادثه افزود که عده‌ای به «قصد تصرف» یک پاسگاه نیروی انتظامی «در پوشش نماز جمعه» با «سنگ پراکنی، پرتاب مواد آتش زا و تیراندازی» حمله کردند.

تلویزیون جمهوری اسلامی هم شامگاه جمعه تصاویری از «اعترافات» یکی از معترضان بازداشتی را پخش کرد. این فرد گفت که برای «اعتراض به مساله تجاوز به دختر نوجوان در چابهار» به معترضان پیوسته بود.

در همین حال، روابط عمومی آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، شنبه تمامی مدارس در تمامی مقاطع در نوبت صبح و عصر در زاهدان، نصرت آباد و کورین تعطیل خواهد بود.

بعدتر سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که زاهدان شاهد « حمله اشرار و تروریست‌های مسلح» به چندین مقر انتظامی و نظامی و متعاقبا درگیری و «تیراندازی کور» بود.

پیشتر یک منبع آگاه به ایرنا گفته بود که سرهنگ سید علی موسوی، مسوول اطلاعات سپاه این استان در درگیری در زاهدان کشته شده است و «سه نفر دیگر از نیروهای قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق» نیز در این درگیری زخمی شده‌اند.

در بیانیه سپاه سلمان اشاره ای به کشته شدن سرهنگ سید علی موسوی نشده است.

خبرگزاری تسنیم نیز اعلام کرد که گروه “جیش‌ العدل” که در ایران گروه تروریستی شناخته می‌شود در اطلاعیه‌ای مسئولیت حمله در زاهدان را به‌ عهده گرفته است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا