توقف پرداخت بودجه دفتر نخست وزیری عراق پس از اختلاس میلیاردی

دادگاه عالی فدرال پرداخت 70 میلیارد دینار بودجه دفتر نخست وزیری عراق را تا زمان تعیین تکلیف شکایت تنظیم شده علیه دفتر نخست وزیری متوقف کرد.

میدل ایست نیوز: دادگاه عالی فدرال عراق طی حکمی، پرداخت 70 میلیارد دینار به دفتر نخست وزیری عراق را متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، دادگاه عالی فدرال پرداخت 70 میلیارد دینار بودجه دفتر نخست وزیری عراق را تا زمان تعیین تکلیف شکایت تنظیم شده علیه دفتر نخست وزیری متوقف کرد.

سازمان پاکدستی عراق اخیرا اعلام کرد که درباره پرونده اختلاس 3.7 هزار میلیارد دیناری در وزارت دارایی عراق تحقیق کرده و پرونده را به دستگاه قضائی تحویل داده است.

در بیانیه رسمی این سازمان که روز یکشنبه 16 اکتبر منتشر شده آمده که درباره اختلاس 3.7 هزار میلیارد دینار (2.5 میلیارد دلار) در سازمان امور مالیاتی وزارت دارایی عراق تحقیقات لازم انجام و پرونده نهایی به دستگاه قضائی ارجاع داده شده است تا دستگاه قضائی احکام لازم را صادر کند.

در این بیانیه تأکید شده که دستگاه قضائی پیش از این شماری از مقامات بلندپایه وزارت دارایی را احضار و درباره اختلالاتی که موجب چنین تخلف گسترده‌ای شده از آنان بازپرسی کرده است.

روز شنبه رسانه‌های عراقی متن استعفای «احسان عبدالجبار اسماعیل» از مقام سرپرستی وزارت دارایی عراق را منتشر کردند که در آن تأکید شده که گزارش اولیه اختلاس 800 میلیون دلاری را نشان می‌داد اما بررسی گزارش های مالی نشان‌دهنده اختلاس 2.5 میلیارد دلاری است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا